Mustafakemalpaşalılar 15 Temmuz’da tek yürek oldu

Pazar günü gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Mustafakemalpaşa halkı tek yürek oldu. Meydanı dolduran vatandaşlar gecenin sonunda kol kola yürüdü.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü Anma Programları Mustafakemalpaşa’da 13 Temmuz Cuma gününden itibaren başladı. Mevlid-i Şerif ve 250 Şehidin anısına okunan Hatmi Şerifler bağışlanıp dualar edildi.
15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programına Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve eşi Necibe Kurtulan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Orkun İncaz, Mustafakemalpaşa Emniyet Müdürü Ümit Güner, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şube Başkanı Kd. Yüzbaşı Mehmet Böberci, Mustafakemalpaşa Jandarma Komutanı Teğmen Remzi Kılıç, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar, Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 15 Temmuz günü Saat: 20:00′ da Adnan Menderes Meydanında, İstiklal Marşının okunması ve Mehteran Takımı gösterileri ile başlauyan kutlamalar, Bünyamin Aksungur’un seslendirdiği Kahramanlık Türküleri Konseri ile devam etti. Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, 15 Temmuz’da gösterilen birlik ve beraberliğin tüm Dünya’da büyük yankı uyandırdığını,
Devlet içindeki hain yapılaşmanın sökülüp atıldığını söyledi. Kurtulan, Tüm Dünya gördü ki, Türk’ün gücü, birliği ve beraberliği asla bozulmuyor. Tankların önüne yatan, kurşunlara siper olan Milletimiz var oldukça Türkiye Cumhuriyeti de sonsuza dek varolacaktı. Allah bir daha bize 15 Temmuz’lar yaşatmasın” dedi. Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı ise, günün anlam ve önemine değindiği konuşmasında, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ne anlama geldiğini, Milletçe o gece neler yapıldığını, birlik, beraberlik ve dayanışma içerinde hareket etmenin önemini ve gerekliliğini anlattı. Kaymakam Masatlı, “Türkiye’yi inşa etmek ve 2023 hedeflerine ulaşmak için çok çalışmak gerekiyor. Ama biz büyük bir milletiz ve önümüzdeki tüm hedeflere büyük bir özveri ile ulaşacağımızdan eminim” dedi. Konuşmaların ardından, Deli Yürek, Kurtlar Vadisi, ve Ekmek Teknesi gibi efsane olmuş dizilerden tanınan, bilgi ve birikimi ile vatandaşlardan büyük takdir toplayan Sanatçı Ahmet Yenilmez sahne aldı. Yenilmez, hikaye tadında yaptığı anlatım ve söyleşi ile Adnan Menderes Meydanını dolduran vatandaşlardan büyük alkış aldı. Daha sonra sahneye çıkan birbirinden değerli hocalar, Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okudu.
Ayrıca Meydanı boş bırakmayan vatandaşlara çeşili ikramlar yapıldı. Saatler, hain yapılanmanın TRT 1 Kanalında bildiri okuttuğu 00.13 `ü gösterdiğinde camilerde ve Meydanda Salalar okundu.
Binlerce Vatandaşın coşkulu katılımı ile Mehteran eşliğinde Adnan Menderes Meydanı’ndan başlayarak Cumhurluk Alanına kadar kol kola bir yürüyüş gerçekleştirildi. Hey Meydanı Atatürk Anıtı önüne gelindiğinde, tüm Şehitlerin anısına saygı duruşu yapıldı ve Vatandaşların hep bir ağızdan okuduğu İstiklal Marşı ile kutlama programları sona erdi.

Haber merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir