Mustafakemalpaşa’da yakalandı

Balıkesir’de bir bayanı telefonla arayarak kendisini polis olarak tanıtan kişi Balıkesir’den kaçtı ama Mustafakemalpaşa Asayiş ekibinden kaçamadı.
Mustafakemalpaşa Asayiş ekibi Balıkesir ilinin yaptığı bir ihbarı değerlendirerek Tatkavaklı Mahallesi kavşağında durdurduğu  10.T.0114 plakalı bir ticari  taksideki dolandırıcıyı yakaladı. Balıkesir Emniyetinden Dolandırıcılık masasının ihbarını değerlendiren Asayiş ekibi saat 19.00 sıralarında Tatkavaklı Mahallesi kavşağında verilen10.T.0114 plakalı Ticari Taksiyi durdurdu. Araçta bulunan sürücü ve yolcuyu alarak Asayiş Bürosuna getiren ekip burada yapılan sorgulamada İbrahim Halil Etoğlangil (1994) isimli  şahsı sorguya aldı. İfadesinde  Balıkesir’de bir bayanı evinden telefonla arayarak kendisini Polis olarak tanıttığını söyleyen zanlı bir banka soyuldu ve senin hesaplarına girildi. Evde ne kadar nakit para ve ziynet varsa bir torbaya koy kapının önüne bırak dediğini bayanında söylediğini yerine getirdiğini açıkladı. İbrahim Halil Etoğlangil kapı önüne bırakılan 13 adet bilezik iki adet zincir küpe ve (6.000) Altı bin TL parayı alarak 10.T.0114 Plakalı Ticari Taksi ile oradan uzaklaştığını söyledi.
Bayanın daha sonra eşini arayarak durum anlatması üzerine telefonla dolandırıldıklarını anlayan aile durumu hemen Polise bildirmesi üzerine polis ekipleri yaptıkları incelemede dolandırıcının kaçtığı ticari taksinin plakasına ulaşmaları sonucu aracın Bursa istikametine gittiğin öğrenince durumu hemen güzergâh üzerindeki ilçelere  bildirmeleri üzerine  Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği Tatkavaklı kavşağında verilen plaka üzerine yaptıkları incelemede anılan kişi ve dolandırdığı para ile altınları aldılar.
Daha sonra Asayiş büro Amirliğine getirilerek sorgulanan İbrahim Halil Etoğlangil, Balıkesir de bir bayanı telefonla kendisini polis olarak tanıttığını ve dolandırdığı itiraf etti. Yapılan sorgulamanın ardından Şahıs ve ele geçirilen ziynet eşyaları Balıkesir Dolandırıcılık masasına teslim edildi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir