Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Yeterlilik sınavları düzenlendi

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB MEYBEM işbirliği ile 17- 18 Temmuz 2019 tarihlerinde “Motorlu Kara Taşıtı Alım Satım Sorumlusu Seviye 5” ve “Emlak Danışmanı Seviye 5 sınavları” düzenlendi. Yazılı ve uygulama olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilen sınava katılan adaylar, sınavın iki bölümünden de başarılı bulunması halinde “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanacak. Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tekin UZKINAY;
İkinci el motorlu kara taşıtı ticaretine ilişkin usul ve esasları düzenlemek amacıyla 13.02.2018 tarih ve 30331 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren,

“İkinci El Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkarların bu faaliyetlerine devam edebilmeleri için Yetki belgesi almaları gerekmektedir.
“İkinci el motorlu kara taşıtı ticareti, işletmesi adına yetki belgesi alan tacirler ile esnaf ve sanatkarlar tarafından yapılır” hükmü gereğince, Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tekin UZKINAY tüm oda üyelerine ve ilçede bu sektörde faaliyette bulunan tüm esnaflara 13 Ağustos 2019 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerektiğini söyledi.
Eğitimlerin zorunlu hale getirilen tüm meslek gruplarında devam edeceğini belirten Tekin UZKINAY, sınava katılan adaylara başarı dileklerinde bulundu.
Haber : Mahmut Balıoğlu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir