Mustafakemalpaşa OSB 5.Olağan Genel Kurulu yapıldı

Yeni yönetim…

Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi 5.Olağan Genel Kurul Toplantısı 12 Mart 2014 Çarşamba günü M.K.Paşa Hande Otel’de yapıldı. 35 katılımcının yer aldığı ve tek listenin olduğu seçimli genel kurulda, İbrahim Akdemir bir dönem daha başkanlık için güvenoyu aldı. 5 kişilik yönetim kurulu listesinde İbrahim Akdemir, Levent Kalın, Yusuf İyigüllü, Cevdet Çağal ve Okan Aras yer aldı. Denetim kurulu ise Kasım Öztürk ve Atalay Çetin’den oluştu. Akdemir’in listesinde Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine H.İbrahim Kuzucu, Ali Yılmaz, Mustafa Sevinç, Fuat Aydın ve Kamil İğrek, Denetim Kurulu Yedek Üyeliklerine ise Ercan Bayraktar ve Caner Dink seçildi.

Mustafakemalpaşa OSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akdemir, bölge sanayicilerine güvenlerinden dolayı teşekkür etti ve “Son yıllarda bölgemizde olumlu gelişmeler oldu. Alt yapı anlamında önemli yatırımlar yaptık ve yeni fabrikaların bünyemize katılımı ile büyüme yoluna girdik. Bölgemizin geleceği için bugün daha umutluyuz” dedi.

5 Yatırımcıya arsa tahsisi yapıldı

Genel kurulda, Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölge Müdürü Alaattin Üçok yapılan çalışmalar ve projelerle ilgili bir sunum yaptı. Üçok şu bilgileri verdi: “2013 sonu itibariyle bölgemizde 64 adet parsel mevcuttur. 2013 yılında 8 adet inşaat ruhsatı, 6 adet yapı kullanma izni ve 3 adet işyeri açma ve çalışma ruhsatı verilmiştir. 3 firmanın da 2014 yılında faaliyete geçmesi beklenmektedir. Geçen yıl tahsis edilen sanayi parsellerinde yatırım yapmayacakları anlaşılan 6 firmanın arsa iptalleri yapıldı. Yatırım talebinde bulunan 5 firmaya ise arsa tahsisi yapıldı.”

Rekabet avantajı yaratmak için çabalıyoruz

Üçok, firmalara doğalgaz ve elektrik tedariğinde uygun fiyatlı anlaşmalar yaptıklarını, Bölge su isale hattı ve pompaj sistemini yenilediklerini, bölgenin su ihtiyacını karşılamak için DSİ ile 5 adet derin su kuyusunun sözleşme ile devir alındığını söyledi. Üçok, “Atıksu arıtma tesisimizde geçen yıl 355 bin metreküp su arıttık. 7 gün 24 saat çalışan ve çevre izin belgesini alan tesisimizle ilgili BEBKA 2014 Destek Programı dahilinde 1 milyon 32 bin TL’lik proje başvurusunda bulunduk” dedi. Alaattin Üçok, bölgenin katılımcılarına daha uygun fiyatla kaliteli hizmet sunmak, rekabet avantajı yaratmak için çaba gösterdiklerini, yatırımcı sayısı arttıkça bu konuda daha olumlu bir noktaya geleceklerini de belirtti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir