Mustafakemalpaşa Lisesi’nin ilk mezunları anılarını tazelediler

1968-69 yılında Mustafakemalpaşa Lisesi’nin ilk mezunları olarak hayata atılan öğrenciler aradan geçen 50 yıldan sonra okullarında tekrar buluştular. Okul müdürü Mehmet Tuna, Tarih Öğretmeni Hilmi Ercanlı ve Matematik Öğretmeni İbrahim Göçeri’nin birlikte hazırladıkları bu etkinliğe ilçemizde ve diğer illerde yaşayan 13 kişi katıldı.
Aralarında eski okul müdürü Ekrem Varyeter, eski MHP ilçe başkanı Mahir Özuzun, Dişçi Ümit Birgül, Muhasebeci İsmail Mutlu, eski milli eğitim şube müdürü İbrahim Yıldız, Süleyman Düvenci, Emin Mutlu, Ekrem Umdu, Mehmet Okurlar, Selçuk Yücel, Emel Şengirgin Ovacık, Semra Özarcan Turman,
Cemile Hersek Dayı’nın bulunduğu öğrenciler okulu gezdikten sonra öğle yemeğinde okulda görev yapan diğer öğretmenlerle bir araya geldiler.
Yemekte konuşan okul müdürü Mehmet Tuna; “Okulumuzun ilk mezunlarını bir araya getirmekten mutluluk duyuyoruz. İnşallah sene sonunda tüm mezunları kapsayan bir etkinlik yapmayı planlıyoruz.” Dedi. Mezunlar adına konuşma yapan Selçuk Yücel ise; “Bizleri yıllar sonra buraya getiren anılarımızı tazelememize sebep olan okul yönetimine teşekkür ederiz.” Dedi.

Haber: Ömürlü Kaya

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir