Mustafakemalpaşa İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, Ardahan Valisi oldu

2015 yılından bu yana İlçemizde görev yapan ve yaptığı çalışmalarla Mustafakemalpaşa’ya damga vuran, Kaymakam Mustafa Masatlı, 26.12.2018 tarih ve 2018/260 numaralı Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle, terfien Ardahan Valiliğine atandı.
Mustafa Masatlı Kimdir? 26.11.1969′ da Sungurlu’ da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara ve Sungurlu’ da tamamladı. İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı. Mülki İdare Mesleğine 1994 yılında Tokat Kaymakam Adayı olarak başladı. 8 ay süre ile İngiltere’de bulundu. Küre(Kastamonu) ve Yapraklı(Çankırı) Kaymakam Vekili olarak çalıştı. Ulaş(Sivas), Bahçesaray(Van), Demre(Antalya), Alaçam(Samsun), Gerede(Bolu) Kaymakamlıkları, Tekirdağ Vali Yardımcılığı ve Tekirdağ İl Özel İdare Genel Sekreterliği ile Kayseri Vali Yardımcılığı görevinden sonra 28.07.2015 tarihinde Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı görevine başladı. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere çok sayıda seminer ve çalışmalarda bulundu. İyi derecede İngilizce bilen Mustafa Masatlı evli ve 2 çocuk babasıdır.
Mustafa Masatlı bu güne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı birçok ödül aldı. Masatlı’nın aldığı ödüller -2016 Yılı Türkiye’de “Yılın İdarecisi Seçilmesi ve Yılın İdarecisi Ödülü”(Şehit Kaymakam Ersin ATEŞ Üstün Hizmet ve Başarı Ödülü). Dönemin Başbakanı Binali YILDIRIM’ın “Teşekkür Mektubu” (15 Temmuz hain darbe kalkışmasına karşı çalışmalardan dolayı). -Dışişleri Eski Bakanı Prof.Dr. Ahmet DAVUTOĞLU tarafından verilen “Teşekkür Belgesi” (Bulgaristan’daki Soydaşlarımızla ilgili yapılan çalışmalardan dolayı). -6 adet “Takdir Belgesi” (Muhtelif Valiliklerden).

-12 adet “Başarı Belgesi” (Muhtelif Valiliklerden). -4 adet “Üstün Başarı Belgesi”( Muhtelif Valiliklerden). -2 adet “Maaş Ödülü”. -Çok sayıda “Teşekkür Belgesi” ( Muhtelif Valilikler, Türk İdareciler Derneği, Kamu ve Özel Kurum ve Kuruluşlarından). -Ulaş Belediye Meclisince “Fahri Hemşerilik Payesi ve Beratı” verilmesi. -Bahçesaray Belediye Meclisince en büyük mahallesine “Sungurlu Mahallesi” isminin verilmesi (Çalışmalarından dolayı Mustafa Masatlı’nın doğum yerinin ismi). -Bahçesaray Belediye Meclisince “Fahri Hemşerilik Payesi ve Beratı” verilmesi. -Demre Belediye Meclisince “Fahri Hemşerilik Payesi ve Beratı” verilmesi. -Demre Belediye Meclisince İlçe içindeki ana caddeye “Mustafa Masatlı Caddesi” isminin verilmesi. -Alaçam Belediye Meclisince “Fahri Hemşerilik Payesi ve Beratı” verilmesi. -Alaçam Göçkün Köyü Bölgesinde 240 dekar alana ağaçlandırma yapılarak “Mustafa Masatlı Ormanı” ismi verilmesi. -Alaçam Belediye Meclisince Hükümet Konağının karşısındaki sokağa “Kaymakam Mustafa Masatlı” isminin verilmesi. Ardağan Valisi Mustafa Masatlı’ya yeni görevinde başarılar dileriz.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir