Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesinin temel atma töreni Cumartesi günü saat 17.00de yapılacak. Açılışı Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç yapacak.

AKP Bursa Milletvekili Önder Matlı, yapımı devam eden Devlet Hastanesi’nin inşaatında incelemelerde bulundu. Matlı, Başbakan Yardımcısı Arınç’ın da katılacağı bir temel atma töreninin gerçekleştirileceği ifade etti.
AKP Bursa Milletvekili Önder Matlı, Ocak ayında ihalesi yapılan 200 yataklı Devlet Hastanesinin Mustafakemalpaşa ve bölge için önem arz eden büyük bir proje olduğunu söyledi. 35 bin metrekare inşaat alanı olan mimari ve estetik görüntüye sahip olacak projenin inşaat çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek. 15 Eylül Cumartesi günü Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katılımıyla bir temel atma töreni düzenleneceğini ifade etti. Matlı inşaatın taahhüt süresinden önce tamamlanacağının da müjdesini verdi.
“Otomotiv test merkezi için uğraşıyoruz”
Mustafakemalpaşa ve Karacabey’i yakından ilgilendiren ve son günlerde gündemde olan otomotiv test merkezinin Bursa’ya kazandırılması için çalışmalar yaptığını aktaran Matlı, “Türkiye ve Bursa için çok önemli bir yatırım. Otomotivde yapılan ARGE çalışmaları İtalya, İngiltere gibi ülkelerde test ediliyordu. Bu da ciddi bir dövizin yurt dışına çıkması demek. Bu yatırımın yapılması ile her yıl 80-90 milyon dolar yurt içinde kalacak ve yaklaşık 1000 kişiye istihdam alanı yaratılacak.”
Yatırımın Bursa’ya kaydırılması için farklı illerle rekabet halinde olduklarını kaydeden Matlı, “Bursa Türkiye’nin otomotiv üretim merkezi. Sektördeki ilerleyişi ile Bursa bir adım önde. Ayrıca Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç Tarım Bakanımız ile görüşerek yatırımın Bursa’ya yapılması için çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir