Mustafakemalpaşa ADD 10 Kasım’da Atasının huzurunda

Atatürkçü Düşünce Derneği Mustafakemalpaşa Şubesi 81 genç ile 10 Kasım’da Ankara’ya Ata’sının yanına gitti. ADD gençliği Ata’yı ziyarette duygu dolu anlar yaşarken ADD Mustafakemalpaşa Şubesi Başkanı Haşim Yoldaş bir açıklama yaptı. Yoldaş; “ATATÜRK’ÜN adını taşıyan güzel ilçemizin Atatürkçü Düşünce Derneği Mustafakemalpaşa Şubesi olarak Atamızın bedenen aramızdan ayrılışının 81. Yılında ilçemizden 81 gencimizle Anıtkabir’e Atamızın huzuruna gittik. Sabah ilk olarak Sıhhiye Zafer Anıtında 9.05 te saygı duruşundan sonra 1. Meclis’te bulunan Kurtuluş Savaşı Müzesi ziyaret edildi. Sonrasında 1. Meclisten Anıtkabir’e yürüyüş düzenlendi. Anıtkabir ziyaretinden sonra 81 gencimize de Mustafakemalpaşa Şubesi olarak Nutuk kitabı hediye ettik. Milli Mücadelenin 100. Yılında Atatürk’ü anmak, onu anlamak ve anlatmak sorumluluğundayız. Dünya emperyalizmini yenilgiye uğratan, sömürgecilerin projelerini tarihin çöplüğüne atan, tüm mazlum uluslara ilham ve güç kaynağı olan, gerçek anlamda evrensel bir önderdir ATATÜRK.
UNESCO’nun 1981 yılında, doğumunun 100. Yıl dönümü nedeniyle oy birliği ile yayınladığı mesajı her şeyi anlatmaktadır: “ ATATÜRK kimdir? ATATÜRK uluslar arası anlayış, iş birliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağan üstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayrımı gözetmeyen, eşi olmayan devlet adamı, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur.”
Dünya tarihi aydınlık ve karanlığın mücadelesi ile doludur. ATATÜRK aydınlığın temsilcisi, aydınlığın lideridir. Aramızdan ayrılışının 81. Yılında Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.”

Haber: Ayşe Ünal

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir