Muhtarlar, Jandarma Genel Komutanlığına sesleniyor

Mustafakemalpaşa Çaltılıbük Köyü’nde bulunan Jandarma Karakolu’nun sorumluluk alanında olayların az olduğu gerekçesi ile karakolun kapatılmasına çevre köy muhtarları sıcak bakmıyor.
           Karakolun çevresinde bulunan 12 köy muhtarı, Jandarma Genel Komutanlığı’na imzalı bir dilekçe göndererek karakolun kapatılmamasını istedi.
Muhtarlar yaptıkları açıklamada, “Karakolun sorumluluk alanında bulunan köylerin ilçeye 50 km mesafede olanlar bulunmaktadır. Köylerde hayvancılık ve ormancılık yapıldığından dolayı karakol kaldırılırsa hırsızlık ve hint keneviri ekimi ve diğer olayların artması kaçınılmaz olacaktır. Bölgemize yakın bulunan karakolların ulaşım zorluğu nedeniyle olaylara müdahale gecikeceğinden ve halkımızın karakol ile irtibatının zorlaşacağından dolayı bizler, karakolun sorumluluk sahasında bulunan 17 köy halkı ve köy muhtarları olarak karakolun kapatılmasını istemiyoruz. Gereğinin yapılması hususunu arz ederiz” dediler.
Jandarma Genel Komutanlığı’na gönderilen dilekçede imzası bulunan, Çaltılıbük Köyü Muhtarı Mehmet Altın, Karacalar Köyü Muhtarı Ali Tanış, Camandar Köyü Muhtarı Hasan Beklen, Döllük Köyü Muhtarı Yusuf Ünal, Osmaniye Köyü Muhtarı İdris İnan, Kestelek Köyü Muhtarı Recai Ünver, Işıklar Köyü Muhtarı Kadir Yılmaz, Çamlıca Köyü Muhtarı Hüseyin Yılmaz, Çömlekçi Köyü Muhtarı İbrahim Hazar, Karaköy Muhtarı Hidayet Uzun, Aşağıbali Köyü Muhtarı Mehmet Aybek ve Ömeraltı Köyü Muhtarı Mehmet Kurt, karakolun kapatılmaması konusunda ısrarcı olacaklarını söylediler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir