Muhtarlar Günü törenle kutlandı

Mustafakemalpaşa’da 19 Ekim Muhtarlar Günü, Heykel Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Bu yıl 3.’sü yapılan Muhtarlar Günü programına; Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Böberci, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Kahraman, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri ile birlikte 131 mahalle muhtarı katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Muhtarlar Derneği yönetimi tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.
Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Kahraman, muhtarlık kurumunun toplumsal hayatın en önemli yapı taşlarından biri olduğunu söylerken, halk ve devlet arasında köprü vazifesi gördüğünü belirtti.
Kahraman; “ Muhtarlar Günü, bizler için bir kıvanç günüdür. Bizleri bugünde onurlandıran ilgili makamlara teşekkür ediyorum. Vatandaşların, devletimize ihtiyaç duydukları anlarda çalacakları ilk kapı muhtarlardır. Bu misyondan hareketle muhtarlık yerel demokrasinin en eski örneği olmakla birlikte her dönem kendini yenileyen kurumların başında gelmektedir. Büyük bir camia olan muhtarlar, taşıdıkları sorumluk içinde öz verisini ortaya koymaktadır. Toplum hizmetinde olduğumuzu ilke edinerek çalışırsak her zaman başarılı oluruz. Bu vesile ile tüm muhtarlarımızın bu özel gününü kutluyorum” dedi.
19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri daha sonra Belediye Düğün Salonu’nda devam etti.
Muhtarlar onuruna verilen yemekte konuşan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, son yıllarda mahallelerde hizmet ağını büyüttüklerini dile getirdi.
Kurtulan; “ Muhtarlarımız, demokrasimizin uç beyleri olarak devlet ve millet hizmetlerinin kahramanlarıdır. 131 mahallemizde güzel hizmetleri birlikte gerçekleştiriyoruz. Gerek mobil ekiplerimizle gerekse de diğer sistemlerle mahallelerimizin sorunlarını çözme gayretini gösteriyoruz. Bu hizmetlerdeki büyük gayretlerinize teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir