Motosikletlere yönelik denetlemeler devam ediyor

Mustafakemalpaşa Emniyet Müdürlüğü ekipleri trafikte gezen motosikletlere yönelik uygulamalarına aralıksız devam ediyor.
Mustafakemalpaşa Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube ekipleri, Mustafakemalpaşa’nın belirli ve kritik bölgelerinde motosikletlere yönelik uygulamalarını sıklaştırdı. Yaz aylarında motosiklet kullanımındaki artışla birlikte yaşanan kazalar ve bazı motosiklet sürücülerinin hem trafik güvenliğini tehlikeye atmaları hem de çok fazla gürültü çıkarmalarına yönelik yapılan şikayetler üzerine harekete geçen ekipler rutin uygulamaları sıklaştırdı. Mustafakemalpaşa genelinde farklı noktalarda yapılan uygulamalarda onlarca motosiklet bağlandı.
Ekipler yaptıkları uygulamada, kask takmayan, ehliyeti olmayan ve kurallara uymayan sürücülere yönelik cezalar keserken, trafiğe çıkması uygun olmayan çok sayıda motosikleti ise trafikten men etti. Sürücülere kurallara uymaları yönünde telkinde bulunan ekipler özellikle ailelere seslendi. Aileleri, henüz ehliyet almaları yaş nedeniyle mümkün olmayan çocuklarına çeşitli hediyeler adı altında motosiklet almamaları yönünde uyaran ekipler, verilen bu hediyelerin çocukları sevindirmekten ziyade ehliyetsiz trafiğe çıkmaları neticesinde yaşamlarına mal olabileceğini belirtti. Motosikletlere yönelik uygulamaların artarak sürdürüleceği öğrenildi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir