Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’den dönem sonu mesajı

Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı dönem sonu mesajı yayınladı.
Mustafa Efe mesajında şu ifadelerde bulundu. ’18 Eylül 2019 itibari ile 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının birinci döneminin sonuna gelmiş bulunuyoruz.
Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 17159 öğrencimize 1100 öğretmenimizle birlikte eğitim öğretim hizmeti vererek birinci dönemi huzur içerinde bitirdik.
Değerli öğretmen arkadaşlarım; Geleceğimizin teminatı gençlerimizi; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şekilde yetiştirirken, azimli, gayretli ve fedakar çalışmalarınızdan dolayı minnettarız. Sorunsuz bir dönem geçirmenin mutluluğu ile siz değerli idareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim. Sevgili öğrenciler; Yorucu bir çalışma döneminin sonunda karne tatiline ulaşmanın sevinci ve heyecanı içindesiniz.
Karnelerinizdeki notlar, sizi top yekün ölçen değerler değildir. Gömüş olduğunuz derslerle ilgili sizin performansını ortaya koyan rakamsal ifadelerdir. II. dönem nasıl bir yol haritası izlemeniz gerektiğini ifade eden, bir durum değerlendirmesidir. Tatilde sayın Bakanımızın talimatı ile sizlere ödev vermiyoruz.
Özellikle “Mustafakemalpaşa Okuyor” kitap okuma yarışması ile ilgili sizin kategorinize uygun kitaplardan okumanız sizler için çok faydalı olacaktır. Kıymetli Veliler; Eğitim Öğretim sadece okul ve öğretmenden ibaret değildir. Aile ev çevre de eğitimin diğer ayaklarını oluşturur. Bu nedenle çocuklarımızın hem okuldaki durumlarını hem de okul saatleri dışındaki aktivitelerini yakından takip etmeliyiz. Çocuğunuzun aldığı eğitimden daha çok yararlanmasını istiyorsak, okulunuzla, öğretmenlerinizle sürekli iletişim halinde olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen ve öğrencilerimizin aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmesini diliyorum.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir