Milletin hakkını savunmak, suç sayıldı

Mustafakemalpaşa Demokrat Parti İlçe Başkanı İsa Söğüt yaptığı yazılı basın açıklaması ile Belediye ve MHP’li meclis üyelerini topa tuttu.
           Söğüt açıklamasında tüyü bitmedik vatandaşın hakkını savunanlar, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve MHP’li meclis üyelerince cezalandırıldı.
            Söğüt, “Bir belediye başkanı yaptıklarından şüphesi yoksa, yasa ve yönetmeliklere sadıksa, kısacası mevzuata uymuşsa denetleme kurulundan korkusu olabilir mi?
            Oluyor demek ki? 2011 yılı denetleme kurulu raporunu çoğunuz gibi ben de okudum. Yasa ve hukuk hiçe sayılmış belediye yetkililerince.
            2011 yılı denetleme raporuna olumsuz yönde tercih kullananlar, belediye başkanı Sadi Kurtulan tarafından aforoz edildi. Anlaşılan başkan korkusuna yenik düşüyor. MHP’li meclis üyelerine rüşvet teklif ederek kendi önerdiği (denetlememe komisyonunun) seçilmesini sağladı. Ya da başkan Kurtulan sağladığını sanıyor.
            Ayakkabıcılar çarşısının üzerinin kapatılması işi meclis kararı alınmaksızın 1500 TL (1.5 trilyon lira) bedelle ihale edildi. Daha sonra geriye dönük meclis kararı aldırarak meclis üyelerini de kendi suçuna ortak etti. Stratejik plan hiçe sayılıyor. Yapılan bu usulsüzlük ağır cezada yargılanması gereken bir suçtur. Yargılanmasına  kılıf arıyor aklı sıra başkan”.
İsa Söğüt’ün açıklamalarından MHP’li meclis üyeleri de nasibini aldı
“MHP’li meclis üyelerinin milliyetçiliklerinden kuşku duyuyorum. Bu nasıl vatanseverlik, bu nasıl doğruluk, bu nasıl dürüstlük? Meclis üyeleri, kendileri ile çelişiyor. Duyumlarımıza göre belediye başkanı Kurtulan, MHP’lilere belediyede 10 MHP’li yandaşı işe alacağı vaadinde bulunmuş. MHP’li meclis üyeleri de Kurtulan’ın her isteğine ‘evet’ diyecekleri sözünü vermiş herhalde. Ey MHP’li meclis üyeleri, sizde hiç Allah sevgisi, Allah korkusu yok mu? Size oy verenlere saygısızlık yapıyorsunuz. Bunun bile farkında değilsiniz.
2011 yılı denetleme kurulu üyelerinden vicdan ve ahlak sahibi bazı meclis üyeleri belediyenin usulsüzlüklerine daha fazla göz yumulmasına razı olmadı ve rapora imza atmadı.
Sizde hiç vicdan yok mu? Yeni seçilen denetleme komisyonu bunlara olumlu oy verse bunun hesabı sorulmayacak mı sanıyorsunuz?
Mustafakemalpaşa belediyesinde son günlerde müfettişlerin cirit attığı, evraklara el koyduğu, son olarak mülkiye müfettişinin incelemelerde bulunduğundan haberiniz var mı? Evraklar hala incelemede. Üstü örtülecek gibi görünmüyor. Yakında gerçeği hep birlikte göreceğiz.
Milletin parasını har vurup harman savurmayı hizmet diye yutturmaya çalışanlara sesleniyorum!
Daha önce ayakkabıcılar çarşısı için proje çizildi. Tahminen 400 – 600 bin TL (400 – 600 milyar lira) para ödendi. Projeler çöpe atıldığına göre milletin parası da çöpe atıldı. Bu paralar sizin cebinizde olsa böylesine har vurup harman savurur muydunuz?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir