MİLLET ve VEKİLLER

Author Image
Necati Özyiğit
Seçim yaklaşıyor onlarca siyasi partimizin binlerce milletvekili adayı dolaşıyor aramızda.
Yüzleri güleç adeta dillerinden inciler dökülüyor mümkünü olsa topla topla diz iplere as boynuna.
Adeta ölmeden cennet’i vaat ediyorlar. Yarım asırdır bu seçim süreçlerini özlemiş nice milletvekillerini belediye başkanlarını muhtarlarımızı meclis üyelerimizi son olarak cumhurbaşkanımızı seçme mutluluğuna erişmişlerden biriyim.
Seçimler biter herkes makamına oturur o gülen yüzler gülmeyi unutur ağızlardan dökülen incilerin yerine işe yaramaz sözler çıkmaya başlar.
Milletvekillerimizi seçer yüce meclisimize gönderir aha tüm imkanlar emrinizde kimsenin tesiri telkini altında kalmadan ve kimseye muhtaç olmamak için aha size dolgun maaşlar bizim refah ve mutluluğumuz için adil yasalar kanunlar yapın ve önce yaptığınız yasa ve kanunlara örnek olsun diye sizler uyun ve uygulatın demişizdir.
Toplantı ve oturumlarınızda bilgi ve fikirlerinizle mücadele verin sizi örnek alalım çocuk ve torunlarımıza bakın sizlerle büyüdüğünüzde bunlar gibi olun diyelim istedik. Bu güne kadar bunlar gerçekleşti mi? Evet demek zor.
Genellikle toplantı ve oturumlar bağırış çağırış fikir ve bilgi yerine bilek gücü ile kabul ettirme yaptığınız yasalara önce kendiniz uymadınız ki biz millete örnek olasınız, hele ki çocuklarımıza ve torunlarımıza sizi hiç örnek gösteremedik.
Kimseye muhtaç olmayın dedik ancak kantarın topuzu hep ağır kaçtı emeklilerinize bile. Genelleme yapmak elbette haksızlık olur çok değerli milletvekillerimizde oldu onlar her zaman milletin gönlünde taht kurmuşlardır. Ancak pek çoğu da sessiz sedasız tarihin karanlık sayfalarında yok olup gitmişlerdir.
Millet biz vekillerimiz sizsiniz ancak bu güne kadar vekilimi belirleme imkanımız olmadı hep parti başkanlarının belirlediklerini biz seçmek zorunda kaldık eh koskoca parti başkanı kötü insanları seçecek değil ya dedik teselliyi burada aradık. Maşallah bir seçtiğimiz bin seçilmek istedi demek oluyor ki orası çile yeri değilmiş hala orada ömürlerinin yarısını geçirmiş vekillerimiz mevcut ne diyelim Allah ömürler versin yine birçoğunu yeniden seçeceğiz onların.
Saygı değer vekil adaylarız hangi partiye mensup olursanız olun tüm siyasi partiler bizim sizlerle bizimsiniz. Biz sizleri seviyoruz eğer sizde bizi severseniz sizi daha çok seveceğiz ve birçoğumuzu seçim günü oylarımızla o yüzde meclise göndereceğiz.
Sizlerden beklentilerimiz öncelikle düşündüğümüz gibi konuşmayı konuştuğumuz gibi çalışmanızı hiçbir konuda kendi kaderinizi bizim kaderimizden ayrı tutmanızı istiyoruz.
Hem sık sık aramızda olup bizi görüp bizi sevmezseniz biz sizi nasıl sevebiliriz ki? Sizleri örnek alırken çocuklarımıza hatta torunlarımıza da sizi örnek göstermek istiyoruz.
Hele ki yaptığınız ve yapacağınız kanun ve yasalara öncelikle sizler uyun ki bu konuda da örnek olun yani yeni yazacak ve yazdıracak sizlersiniz. Sizleri güzel beklentiler içerisinde yüce meclise gönderirken şimdiden başarılar dilerim. Kalın Sağlıcakla…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir