MHP’de depremler başladı

MHP’nin muhalif kanatlarının ilçe kongrelerini bir bir kazanması MHP Genel Merkezini rahatsız etti.
Önce Mustafakemalpaşa’da sonra Mudanya ve Yenişehir’de MHP Genel Merkezine karşı olan muhalif adayların başkanlığa ve yeni yönetime seçilmesi genel merkezde tedirginlik yarattı.
Baskılarını arttıran genel merkeze ilk cevap Mustafakemalpaşa’dan geldi ve başkan İhsan Keçeci ile birlikte yönetim kurulu ve 400’ü aşkın üye, partiden istifa etti. Geçtiğimiz Perşembe akşamı istifa kararlarını açıklayan başkan Keçeci ve yönetimine genel merkez son bir sürpriz yapmak istedi. Mustafakemalpaşa, Mudanya ve Yenişehir’in partiden ihraç kararlarını başlatan dilekçe tüm üyelere ulaştı. Ancak MHP Genel Merkezi hedefine ulaşamayarak istifalardan önce hareket edemedi.
Tepkilerin büyümesi düşünülüyor
1150 üyesi bulunan MHP Mustafakemalpaşa ilçe teşkilatının 400’ü geçkin üyesi partiden istifa etti. Bunların çoğunun aktif üyeler olduğu düşünülürse MHP Genel Merkezi’nin aldığı darbe bir hayli büyük. Bu tepkilerin Mustafakemalpaşa’da daha da büyüyeceği düşünülürken Mudanya ve Yenişehir’de de aynı tepkinin olması bekleniyor.
Parti üyeliğinden istifa eden İhsan Keçeci son konuşmasında ise şunları kaydetti.
“Yüce Türk Milletine,
Mensubu olduğumuz ve her zaman gurur duyduğumuz partimiz, 07 Haziran 2015 tarihinden beri Genel Başkan ve merkez yürütme kurulu üyeleri tarafından, partimize gönül veren milyonlarca gönüldeşimizin Milliyetçi Hareket Partisine dahil olma amaçlarının tam zıttı bir anlayışla yönetilmektedir.
Olağanüstü kongre ve değişim isteklerimiz ise yine aynı zihniyet tarafından oldu bittiye getirilerek ve mahkemelere taşınarak tamamen çıkmaza sokulmuştur.
EVET’i destekleyen zihniyet
Parti içi demokrasinin tamamen bittiği partimiz, tabanla tamamen zıt bir şekilde hareket ederek partili cumhurbaşkanlığının önünü açmış ve dünkü söylemlerini unutarak EVET’i desteklemiştir. Bu durum biz Türk Milliyetçilerinin gönlünde kapanması imkansız yaralar açmıştır.
Ülkücü şehitlerin emaneti
Başbuğ Alparslan Türkeş ve binlerce ülkücü şehidin emaneti ülkücü hareketin siyasi oluşumu olan Milliyetçi Hareket Partisi 47 yıllık siyasi geçmişinle bağdaşmayan bir şekilde yönetilmektedir. Vatanımızı daha çok severiz. Yıllarını bu partiye vermiş, gecesini gündüzüne katarak Milliyetçi Hareketin iktidar olması için mücadele eden yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve yüzlerce üyemiz bugün gönlü kırık bir şekilde partimize veda ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi “büyüklerimizi severiz sayarız, ancak biz ülkücüler vatanımızı daha çok severiz”
İhraç artıkları
Bize muhalif diyen zihniyet, partimizin ana fikrine ve töresine asıl kendilerinin muhalif olduğunu er yada geç anlayacaklardır. İhraç artıklarıyla partimizi iktidara taşımak hayal gücümüzü bir hayli zorlamaktadır.
Dava adamlığı
Ve bugün bizler, genel başkan ve ekibiyle yol arkadaşlığı yerine, bize yakışanı “dava adamlığını” tercih ederek ilçe yönetiminden ve parti üyeliğinden istifa ediyoruz.
Son sözümüz,
Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur. Ne mutlu Türk’üm diyene.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir