Masalkent kreş ve anaokulu Ata’ya çiçek sundu

10 Kasım 2013  Atatürk’ü Anma haftası kapsamında yapılan etkinlikler içerisinde Atatürk Heykeline giderek saygı duruşu ve İstiklal Marşı söyleyen Özel Masalkent Kreş ve Anaokulu Öğrencileri yanlarında getirdikleri çiçekleri Atatürk heykeline bıraktılar. Öğrenciler etkinliklerine Öğretmenleri  Mergüzel Doğru  eşliğinde hazırladıkları Atatürk şiirleri ve şarkıları ile devam ettiler.  Mergüzel Doğru  çalışmalarının hafta içinde de farklı etkinliklerle tüm okul olarak  devam edeceğini söyledi.

Okul Müdürü Nili Semka İnce ise yaptığı açıklamada Atatürk’ün Çocuklara nasıl değer verdiğini Atatürk’ün sözleriyle anlattı.

Küçük Hanımlar Küçük beyler;

 “Sizler hepiniz  geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim ve kıymetli olduğunuzu düşünerek  ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler  bekliyoruz.” Diyen  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük lider Mustafa Kemal Atatürk çocukları  o kadar önemsiyordu ki  “Vatanı korumak, cocukları korumakla başlar” sözünü söylüyordu. Atatürk “Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı ve onlar her koşulda  yetişkinlerden daha özel olarak ele alınmalıdır”. Diyordu. Sevdiklerine yakınlarına çocuk diye seslenen, hitap eden Atatürk bu kelimeye sevgi dolu bir anlam yüklüyordu.   

Çocuklara apayrı değer veren Atatürk, yurt gezilerinde çocuklarla sohbet ediyor, onlarla ilgileniyor,bazılarını himayesi altına alırken, bazılarının eğitimini üstleniyor, ve evlatlık olarak alıyordu.Hiç bir ülkede bulunmayan çocuklara adanmış bir bayram günü yaratıyor. Tüm ulusunun Çocukları önemsemesini,  değer vermesini sağlamaya çalışıyordu.

Masalkent Kreş ve Anaokulu olarak çocuklarımızı Atatürk’ün verdiği öneme, değere yakışır şekilde yetiştirmeye çalışıyor. Vatanı korumanın çocukları korumakla başlayacağının önemini  tüm benliğimizde hissediyoruz. Bu gün, Türkiye Cumhuriyetini Kuran, ülkemizin modern bir ülke konumuna gelmesinin temelini atan, ve en önemlisi Yurtta barış, Dünyada  barış öğretisi ile bu gün dünyada ki savaşlara bakılınca ne kadar büyük bir devlet adamı olduğunun anlaşıldığı Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla, rahmetle ve özlemle anıyoruz”  dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir