Madeni Eşya Sanatkarları Esnaf Odası’nın kongresi yapıldı

Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Sanatkarları Esnaf Odası&#’nın olağan kongresi sakin bir hava içerisinde yapıldı.
Dün saat 14.00’te Küçük Sanayi Sitesi’nin toplantı salonunda gerçekleştirilen kongreye, AKP Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, AKP İlçe Başkanı Şaban Korkmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri, AKP İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Belediye Meclisi Üyeleri, sivil toplum örgütleri, ilçedeki oda başkanları ve 711 üyeden 88’i katıldı.
İsa Oruç’un Başkanlığı’nı üstlendiği, Mehmet Berber, Mehmet Kaya, Bülent Yıldırım, Nuri Soysal’dan oluşan divan heyeti huzurunda yapılan kongre; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
15 maddeden oluşan gündem gereği; çalışma, denetim, bilanço raporlarının okunmasından sonra açılan müzakerelerde söz alan olmadığı için raporlar ayrı ayrı oylanarak oy birliği ile kabul edildi.
Eski yönetim aklandıktan sonra söz alan eski Başkan Osman Duran; “4 yıl süre ile yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte görev yaparak esnafımıza ve ilçemize hizmet etmekle aklanmanın gururunu yaşıyoruz. Teşekkür ederim” dedi.
Bu arada söz verilerek mikrofona gelen AKP Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, ‘Madeni Eşya Sanatkarları Esnaf Odası&#’nın kongresi, ilçemize ve ülkemize hayırlı olsun’ diyerek konuşmasına şöyle devam etti;
“Ayrıca sizlerle birlikte olmaktan mutluyum. Ankara’da sizlere hizmet etmek için çalışıyoruz. Eksikliklerimiz varsa bildirin. Bursa Esnaf Odaları Birliği Başkanı Arif Tak ve esnaflarımızla devamlı istişare halindeyiz. Oda Başkanlarına teşekkür ediyorum. Faizler yüzde 45’ten yüzde 6’ya düştü. Esnaflarımız için önümüzdeki günlerde çok daha önemli iyileştirmeler yapılacaktır. Bürokrasi güçlük çıkarmazsa 300 yataklı hastanenin temelini 2010 yılında atacağız. İlçenin gündeminden düşmeyen Adliye Binası’nın da temeli bu yıl atılacak.
4 yıllık fakülte için gereken karar alındı.
Marzinc konusunda tek vücut olduk. Bu konuda birlik beraberlik içinde olduğumuzu gösterdik. Bu konuda pazartesi günü Devlet Bakanımız Faruk Çelik’in katılımıyla bir toplantı yapılacak. Bu toplantıda herkes görüşlerini açıklasın. Halkımızın istemediği hiçbir şey yapılamaz. Bir olun, birlik olun, diri olun” dedi.
İlçe Seçim Kurulu denetiminde yapılan seçimlere tek liste ile katılan yeni yönetim şöyle belirlendi:
Başkanlığa tekrar Osman Duran, Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine Hüseyin Kan, İbrahim Şenal, Hayrettin Demir, Süleyman Torik, Mehmet Özkan, Fuat Erdem seçildiler.
Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine de Metin Serd, İbrahim Sencar, Ziya Okur getirildiler.
 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir