Maaşlar Halk Eğitimden şov belediyeden

Mustafakemalpaşa belediyesi Uğur Böcekleri Kültür Merkezince her yıl yapılan yıl sonu etkinlikleri belediye başkanının şovuna dönüştürülüyor.
Bu yıl yapılan Uğur Böceği etkinliklerinde de aynı film tekrar gösterime sunuldu. Uğur Böcekleri Kültür Merkezlerinin öğretmenlerinin maaşlarının İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim merkezince ödeniyor. Kursiyer sayılarının yeterli olmamasına rağmen buna riayet edilmiyor. Kursa katılmayan öğrenciler olmamasına rağmen öğretmenlerin yaptıkları eserler öğrenciler yapmış gibi halka sunuluyor. Etkinliklerde İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim merkezi müdürü başta olmak üzere diğerlerinin arka plana itilmesi izleyicilerce şaşkınlıkla karşılanıyor.
Uğur Böcekleri Kültür Merkezi öğretmenlerinin maaşları Halk Eğitim merkezince ödenmesine rağmen yapılan etkinliklerde belediye başkanı Sadi Kurtulan’ın bu durumu görmezden gelmesine tüm yapılanları kendine mal etmesi kafalarda soru işareti oluşturuyor. Açılışlarda belediye başkanı konuşurken İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim merkezi müdürü başta olmak üzere diğer emeği geçenlerin arka plana itilmesi dikkatli izleyicilerin dikkatinden kaçmıyor.
Vatandaşlar bu durumu emek sömürüsü ve saygısızlık olarak nitelendirirken bu duruma sessiz kalanları kınadıklarını belirttiler. Ayrıca vatandaşlar Mustafakemalpaşa Belediyesince bastırılan “Bir yılın ardından Mustafakemalpaşa” adlı kitapçıkta yapılanları abartı olarak nitelediler. 128 sayfadan oluşan kitapçıkta yapılan tuvalet temizlikleri dahi hizmetten sayılıyor. Ne hikmetse Kayabaşı’nda başkan Kurtulan’ın keyfiyetle kaldırılan tuvaletin adı geçmiyor.
10 yıl önce vaat edip gerçekleşmeyen projeler seçim öncesi tekrar gündeme geliyor. Aynı şekilde yaklaşık 5 yıl önce hayata geçirilen belediye hizmet binası, Adnan Menderes meydanı, Tümbüldek Kaplıcaları defalarca pişmiş pilav gibi önümüze sunuluyor.
Aslı olmayan bu abartılara itibar etmiyoruz. Kutsal günlerde yapılan etkinlikte başkanımızın şov yapması dini siyasete alet etmek değil de nedir?
Devlet tarafından yapılan hizmetleri dahi kendisine mal etme alışkanlığından vazgeçmeyen Kurtulan’ın bu tavrını kınıyoruz. Devlete ait olan 1100 dönümlük devlet arazisi talan edilirken oksijen damarlarımız kesilirken sağır ve dilsiz olan belediye başkanı nedense bu konuları es geçiyor.
Kirmasti çayı üzerinde yapılması düşünülen ve yüzlerce kez bültenlerde projelerle sunulan vaatler her yıl kamuoyuna aktarılıyor. Belediyeyi daha duyarlı ve ciddi olmaya davet ediyoruz dediler.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir