Logo değiştirildi

Mustafakemalpaşa Belediyesi, uzun yıllardır kullanılan ve gelişen teknoloji ile birlikte kurumsal kimliğini kaybeden Belediye Logosunda değişikliğe gitti.
Uzun yıllardır kullanılan, gelişen teknoloji ile birlikte kurumsal kimliğinden uzaklaşan ve şekil itibari ile bir çok belediyenin logosu ile benzerlikler taşıyan eski logo, uzman tasarımcılar tarafından yeniden ele alınarak çağa uygun hale getirildi.
Mustafakemalpaşa’ya dair tüm tarihi ve coğrafi özellikleri bünyesinde barındıran yeni logo, düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.
Oluşturulan yeni logonun tüm teknik detaylarını basın mensuplarıyla paylaşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, şehre mal olmuş tüm tarihi ve coğrafi özelliklerin logoda tek tek yer aldığına değindi.
Kurtulan; “Şehrimizde dünyaca ünlü bir Şuuçtu Şelalemiz var, bu şelale Mustafakemalpaşa’yı temsil eden “m” harfinin kesik kesik işlenmesiyle resmedildi.
Tarihi camilerimiz, logomuzdaki minarelerle ön plana çıkarılırken, minarenin “Alem” bölümü ise kalem şeklinde resmedildi ki buda eğitime ve bilime verilen önemi göstermektedir.
Vazgeçilmezimiz olan Ay ve Yıldız silueti ise logomuzda oldukça belirgin bir şekilde görülmektedir. Diğer yandan yıldızımızın tam üzerinde Ulu Önderimizin bir silueti yer alıyor. Atatürk, silueti ileri ve yukarı doğru bakmaktadır yani geleceğimize verdiğimiz önemi temsil ediyor.
Kısacası logomuzda kentimize dair tüm coğrafi ve tarihi özellikler yerleştirilmiş ve son derece modern ve kurumsal yapıya sahip bir logo oluşturulmuştur” dedi.
Sadi Kurtulan toplantının devamında yaptığı konuşmada; “Tüm teknik ve bilimsel detaylarını anlattığımız gibi, logo bizim etiketimiz ve içinde bulunduğumuz çağa da uygun olmalıydı. Büyük bir hassasiyetle hazırlandı ve tamamlandı. Durum bu kadar net ve anlaşılır iken, Mustafakemalpaşa’da, gazete kimliği bile taşımayan ve belli belirsiz zamanlarda yayınlanan bir basın bültenin de, logo değişimi ile ilgili çıkan haberi ancak bir tebessüm ile karşılayabildim.
Mustafakemalpaşa’nın gelişmesini, ilerlemesini ve kabuğunu kırmasını istemeyen, dar fikirli ve gerici bir kesim tarafından bilinçli bir şekilde finanse edilen bu kirli sayfaları, tıpkı bizim yaptığımız gibi vatandaşlarımız da kale almıyor. Halkımızın desteği ve teveccühü ile, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da; “Biz yapacağız, onlar seyre bakacak, Biz çalışacağız, onlar boş konuşacak” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir