Lalaşahinpaşa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi “Beslenme Dostu Okul” Oldu

Okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın artırılması ve bu konuda yapılan uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılmasını hedefleyen Beslenme Dostu Okul programı gerçekleştirildi.
Lalaşahinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çekirdek eylem grubu tarafından hazırlanan bir yıllık çalışma planı doğrultusunda bütün öğrencilerin boy kilo ölçümleri yapıldı.
Her ayın farklı günlerinde hareketli yaşam etkinlikleri düzenlendi. Doğru ve dengeli beslenme konularında seminerler verildi.
Yapılan çalışmalar doğrultusunda İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Beslenme Dostu Okul Denetmenlerince yapılan denetimler sonucu,
Lalaşahinpaşa MTAL, 100 üzerinden 99 puanla “Beslenme Dostu Okul” belgesini almaya hak kazandı. Okul idarecileri ve çekirdek eylem grubu, Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe´yi makamında ziyaret etti.
Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe başarılı çalışmalarından dolayı okul idarecileri ve eylem grubundaki öğretmenlere teşekkür etti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir