Kütüphane Haftası kutlanıyor

Her yıl Mart ayının son haftasında düzenli olarak kutlanan Kütüphane Haftası bu yılda çeşitli etkinlikler kapsamında kutlanmaya başlandı.
Mustafakemalpaşa Kaymakamlığına bağlı İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, 54’ncü Kütüphane Haftasında çeşitli etkinlikler düzenledi. Resmi olarak geçtiğimiz Pazartesi günü başlayan kutlama haftası ile ilgili ilk etkinlik önceki gün Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.
Düzenlenen ilk gün programı, önceki sabah saat 10:30’da Belediye Düğün Salonu’nda yapıldı. Kitap okumanın önemi ve değerine ilişkin konuşmaların ve gösterimlerin sahnelendiği etkinlik, çarpıcı oyunlarla gözler önüne serildi. Sahnelenen kısa oyunda, bir tarafta elinden cep telefonunu düşürmeyen bir genç ile, diğer tarafta kitap okumayı ve öğrenmeyi alışkanlık haline getirmiş bir başka gencin hayatından kesitler yansıtıldı. Aynı yaşlardaki iki genç arasındaki bilgi kültür ve yaşam tarzı farklarının ortaya konulduğu oyun izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Etkinlikler kapsamında dün Adnan Menderes Meydanında tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak Kitap okuma etkinliği yapıldı.

Haber merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir