‘Kültürel Mirasımız’ sergisi takdir topladı

Yunus Emre İlkokulu’nda ‘Kültürel Mirasımız’ sergisi açıldı
4.Sınıf Sosyal Bilgiler dersi ‘Kültür ve Miras’ ünitesi çerçevesinde gerçekleştirilen sergiye öğrenci, öğretmen ve velilerin ailelerinden kalan yaklaşık 300 eseri getirerek, okul salonunda sergilediler.
Serginin açılışına, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Belediye kültür müdürü, kütüphane müdürü, okul müdürleri, Okul Aile Birliği, TEMA Vakfı Temsilcisi, Kültür Sanat Derneği, veliler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
Okul Müdürü Mustafa Bulut yaptığı açılış konuşmasında, ‘Törene katılarak bizleri onurlandıran değerli misafirlerimize, bu serginin bu aşamaya getirilmesinde emeği geçen öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür derim’ dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ise yaptığı konuşmada, kültürel mirasımızın yeni kuşaklara aktarılmasına vesile olan İlçemizin en büyük okulu olan Yunus Emre İlkokulu idareci ve öğretmenlerine, katkı sağlayan velilerimize ve okul aile birliğine teşekkür etti, Geçmişte insanlarımızın olumsuz koşullarda yaşamasına rağmen beşeri ilişkilerin daha güçlü olduğunu ancak günümüzde her türlü imkânlara sahip olunmasına rağmen bu ilişkilerin zayıfladığını, insanların yalnızlaştığını ifade ederek kurdeleyi diğer misafirlerle birlikte keserek sergi açılışını yaptı.
Sergiyi sonradan ziyaret eden Belediye başkanı Sadi Kurtulan, geçmişimize ait bu malzemeleri burada sergilenmesinde emeği geçenleri kutluyorum dedi
Sergiyi ilgiyle takip eden misafirler, toplanan eserler karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyip, serginin gerçekleşmesinde büyük emeği olan 4. sınıf öğrencilerine ve öğretmenlerine teşekkür ederek bilgi aldılar.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir