Kulakların pasını sildiler

Mustafakemalpaşa İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi Türk Müziği Korosu 28.03.2014  Cuma günü Sınav Kolleji Konferans salonunda verdiği konserinde izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Cuma  günü saat 20.30 da başlayan konser gece saat 23.30 da sona ererken, salonu dolduran 300 kadar izleyici her şarkıyı koro ile birlikte tempo tutarak söyledi.

Şef  Yücel Kaydı; “35 kişilik korumuz ile 6 aylık özverili çalışmasının ödülünü bu gece aldık. Salonda bulunan izleyiciler sahne ile bütünleşerek  muhteşem bir koro oluşturdu. Seyircilerimizin güzel ve coşkulu alkışları bizi motive etti. Çalışmalara  devam etmemiz gerektiğini gösterdiler. Bize bu büyük ilgi ve alaka 6 aylık çalışmamızın ne kadar yerinde olduğunun göstergesiydi” dedi.

Tamamen Türk Sanat Müziği severlerden kurulu koroyu ve saz ekibini  Konser sonunda  ayakta alkışlayan izleyiciler; “Kendileri gibi  müzik sevdalısı bizlere unutulmaz bir gece yaşattılar. Kendilerine teşekkür eder yeni konserlere devam etmelerini bekliyoruz. Bize böyle güzel bir gece yaşatan koroyu çalıştıran Şef Yücel Kaydı’ya ayrıca teşekkür ederiz” dediler.

Saz ekibinde bulunan iki küçük saz sanatçısı küçük yaşlarına rağmen büyük iş başardılar. Yaşları 15 ila 17 arasında bulunan iki saz sanatçısı hocaları Şef Yücel Kaydı ‘nın da taktirini aldı.

Konser arasında sahneye gelen Mustafakemalpaşa Zabıta müdürü Sedat Sevim; “Mehter Takımının da hocalığını yapan   Şef Yücel kaydı ve TSM Korosuna   bu çalışmalarından dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim” diyerek çiçek verdi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir