Küçük Sanayi Sitesi mali kongresi yapıldı

Mustafakemalpaşa Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi mali kongresi yapıldı. Yapılan genel kurulda, Başkan Şeref Erdoğan ve yönetimin mali bütçesi onaylandı.
Küçük Sanayi Sitesi Sosyal tesislerinde yapılan genel kurula Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Ak Parti İlçe Başkanı Sadettin Akkoyunlu, Tatkavaklı Esnaf kooperatifi başkanı Hüseyin Tunçer, MHP İlçe Başkanı İhsan Keçeci ve yönetimi, bazı Belediye Meclis üyeleri ile bazı partililer katıldı. Açılış konuşmasını yapan Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Şeref Erdoğan, küçük sanayi esnafını ülke ekonomisindeki önemine dikkat çeken bir konuşma yaptı. Erdoğan konuşmasında “Kuruluşumuzun üzerinden geçen 50 yılda İlçemizin önemli bir sivil toplum kuruluşu olmayı başardık. Sitemiz bir çok konuda her zaman öncü oldu.
Sanayicilerin dar bakışlı değil her zaman geniş açılı ve ufku geniş olmasını istedik bu doğrultuda çalıştık. Sanayi sitemize ilave olarak OSB’ye yakın anayola cephesi olan bir İhtisas Sanayi Sitesine ihtiyaç var.
Bunu örenklelrini yakın ilçelerde görüyoruz. Küçük sanayi siteleri Organize sanayilerin çarkı konumundadır. Bu konuyu sayın siyasilerimizden ve STK’larımızdan ele almasını istiyoruz. Diğer yandan işsizlik rakamlarıyla ilgili olarak bir türlü anlayamadığımız olaylar oluyor. İnsanlar Belediyenin kapısında iş bekliyor. Belediyeler işçi bulma kurumları değildi. Sitemizde iş verenler işçi bulma konusunda sıkıntılar çekiyor.
Özellikle mobilyacılar personel bulamıyor” dedi. Küçük Sanayi sitesinin bazı sorunlarına da değinen Erdoğan, “Sitemiz özellikle elektrik enerjisi konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyor. 40 yıllık trafolar iş göremez durumda. Kontrolsüz güç nedeniyle iş yerlerindeki elektrik ve elektronik aletler bozuluyor. Esnafımız bunu şikayet etmediği için herkesi halinden memnun sanıyorlar. Elektrik hatlarımız balya telleriyle bağlı yani durum bu kadar aciz. Kameralarımız bile 2 defa yandı. Konuyla ilgili bir cevap alamadık acilen çözüm bekliyoruz” dedi.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise yaptığı kısa konuşmada, ilçe esnafının ilçe ekonomisi ve gelişmesi için ne kadar önemli olduğuna değindi.
Kurtulan, “Esnafımız ilçemizin gelişmesi için lokomotif konumundadır. Özellikle küçük Sanayi Sitesi esnafımız son derece cefakar ve bir o kadar zanaatkardır. Belediye olarak görev çerçevemiz içerisinde her türlü sorun ve sıkıntıyla çözüm bulmaya gayret ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir