Köy yolları asfaltlanıyor

Mustafakemalpaşa’nın köy yollarında 25 km’lik 2. kat asfalt çalışmaları başlatıldı.

Bursa İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Çelik Mustafakemalpaşa Devecikonağı, Gündoğdu,Çakallar ve Yaylaçayır köylerinde yürütülen asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Çelik, Köy Hizmetleri Daire Başkanı İsmail Aksoy, İmar ve Yapı İşleri Daire Başkan Vekili Hakan Bebek ve İl Genel Meclisi Üyesi AKP İlçe Başkanı Kerim Akça yapılan çalışmaları Gündoğdu ve Çakallar köyünde yerinde gördü.

Özel İdare Genel Sekreteri Bilal Çelik “2013 yılı asfaltlama programımıza göre ilçemizin Devecekonağı, Gündoğdu ve Çakkallar köyleri grup yollarını en kısa zaman içerisinde tamamlayacağız. Toplamda bu bölgemizde 25 km yolumuz var, maliyeti 1.250.000 TL. civarında olacak, bu çalışmalarımızı havalarında durumunu göz önünde bulundurarak en kısa zamanda bitirmeyi hedefliyoruz. Bölgedeki çalışmalarımızda 30 personelimiz 40 iş makinesi görev yapacaktır. 2. kat asfaltla çalışmalarımızın alt yapı çalışmasını ve kullanılacak malzemenin kalitesini yerinde incelemek için bölgedeyiz aynı zamanda bozulan yolların yama çalışmaları gerektiğinde yeniden asfaltlama çalışmaları da yapılacaktır. Buradaki çalışmalarımız tamamlandığında Devecikonağı ile Yaylaçayır köyleri yolu  Balıkesir Dursunbey ilçesi bağlantı yolu konumuna gelecektir” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir