Kızılay’dan Kurban bereketi

Mustafakemalpaşa Kızılay Şubesi Başkanı Orhan Pekçetin basına ve kamuoyuna bir açıklama yaptı. Pekçetin yaptığı açıklamada Kızılayın 2007 yılından bu yana Kurban Bayramlarında milyonlarca ihtiyaç sahibinin sofrasına kurban eti ulaştırdığını dile getirerek şunları söyledi;
“150 yıldır dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin ulusal ve uluslararası alanda ihtiyaç sahibi insanlara merhamet elini uzatan Türk Kızılayı 2007 yılından bu yana Türk Kızılayı Kurban modeli ile milyonlarca ihtiyaç sahibinin sofrasına kurban eti ulaştırmaktadır.
Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi kurban döneminde hayırseverlerden gelen kurban vekâletlerinden elde edilen etleri, ülkemizin tamamında ve dünyanın farklı bölgelerindeki binlerce ihtiyaç sahibine ulaştıracağız. Mazlum insanların sofralarına ulaştıracağımız kurban etleri ile evlerine, gönüllerine mutluluk vermenin, paylaşmanın ve paylaştırmanın huzurunu yaşayacağız.
Artık geleneksel hale gelen ve bu yıl ki sloganı: ‘Kurban bereketi yıl boyu sürsün’ olan vekâletle kurban kesim kampanyası ile dini vecibelilerini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımızın kurbanlarını İslami kurallara uygun olarak kesilecek. Elde edilen etler vekâlet sahiplerinin adına gerçek ihtiyaç sahiplerine sağlık kurallarına uygun olarak ve insan onurunu zedelemeden dağıtılacak.
Her dönemde mazlum ve mağdurların yanında olan Türk Kızılayının bu çalışmaların hedefine ulaşılabilmesi için sizin vereceğiniz destek büyük önem taşımaktadır. Türk Kızılayını bir kez daha sahipleneceğinize inanıyor, gerek kampanyamıza katılmanız, gerekse de kampanyamızın daha geniş noktalara ulaşması noktasında tanıtım desteğiniz için şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir