Kızılay’dan kurban bağışı kampanyası

Mustafakemalpaşa Kızılay Şubesi ve Bursa Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü’nün yaklaşık 3 ay aralıklarla ortaklaşa düzenlemiş olduğu kan bağışı kampanyasında, 2010 yılında Mustafakemalpaşa’dan 1593 ünite kan toplandı.
Türk Kızılay’ı Genel Başkanlığı kan bağışı kampanyasının haricinde bu yıl Kurban Bağışı Kampanyası da düzenliyor.
Türkiye Kızılay Derneği Mustafakemalpaşa Şube Başkanı her iki konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Mustafakemalpaşa Kızılay Şubesi olarak Bursa Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü ile birlikte düzenlediğimiz kan bağışı kampanyalarına vatandaşlarımızın büyük ilgisine minnettarız. Yaklaşık 3 ay aralıklarla düzenlenen kan bağışı kampanyasına kan bağışı tırı da eklenince 2010 yılı bağışı 1593 ünite olmuştur. Düzenli bağış yapan donörlerimize ve ilk defa da olsa canından kan bağışı yapan Mustafakemalpaşalılara şükranlarımızı sunuyoruz. Bunlarla birlikte Türk Kızılay’ı olarak vatandaşlarımıza yeni bir bağış yolu açıldığını tüm halkımıza ilan etmek istiyoruz.
Türk Kızılay’ı Genel Başkanlığı olarak Kurban Bayramı’nda kesilecek olan kurbanları kardeş Pakistan ile paylaşılmak üzere büyük bir kampanya düzenlemiştir. Vekaleti alınan bütün kurbanlar eksiksiz olarak dini şartlara uygun ve hijyenik bir biçimde kesilip konserve yapılacaktır. Konservelerin yarısı bu yıl kardeş payı olarak Pakistan’a gönderilecektir. Diğer yarısı ise ülkemizde yıl boyunca Ramazan ayında ve afetlerde ihtiyaç sahibi yüz binlerce aileye dağıtılacaktır. 
Kurban bağışında bulunmak isteyenler vekalet için; bankalardaki Türk Kızılayı Kurban Bağışı hesabına internet üzerinden www.kizilay.org.tr adresine, telefonla 168 ücretsiz bağış ve danışma hattına, PTT’den 2868 numaralı Kızılay posta çeki hesabına ve Tüm Kızılay Şubelerine vekalet vererek 410 TL karşılığında kurban bağışında bulunabilirler. 
Hizmet etmekten onur duyduğumuz  ilçemiz halkından bu bağışa da katılmalarını istirham ediyor saygılar sunuyoruz”.
 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir