Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çanakkaleyi gezdi

Kız teknik ve Meslek Lisesi Gezi Kulübü Rehber Öğretmenleri Sibel Ceylan ve Adem Duman öncülüğünde düzenlenen gezi, Pazar günü sabahın erken saatlerinde ilçeden hareketle başladı. Rehber eşliğinde Gelibolu yarımadası, şehitlikler, Çanakkale Şehitler Abidesi ve Truva gezildikten sonra gece geç saatlerde ilçeye dönüldü.
           Okul Müdürü Nurcan Taltekin gezi ile ilgili şu sözlere yer verdi; “Çanakkale Zaferi Gelibolu Yarımadası üzerinde kazanıldı. Bu zafer uğruna 256 bin şehit verildi. Ayrıca Gelibolu Yarımadası’nın bilindiği gibi bizim tarihimizde farklı bir yönü vardır. Bizim Avrupa’ya geçişimizdeki ilk bölgedir. Avrupa Kıtası’nda sahip olduğumuz ilk topraktır. Avrupa’ya ilk adım burada atılmıştır. 1354 yılında Gazi Süleyman Paşa tarafından Türk topraklarına katılmıştır. İşte böyle bir vatan parçasını öğrencilerimize göstermek, gezdirmek istedik. Öğrencilerimizin tarih bilincinin gelişmesine katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu geziyi organize etmemizde büyük pay sahibi olan Sibel Ceylan ve Adem Duman öğretmenlerimize çok teşekkür ederim.”
            Gezinin sorunsuz ve başarılı bir biçimde sona ermesi, hedeflenen amaca ulaşması idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri memnun etti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir