Kitap okuma yarışması ödül töreni yapıldı

Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürlüğünün bu sene 4’cüsünü düzenlediği “Mustafakemalpaşa Okuyor” kitap okuma projesinin ödül töreni Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen törende konuşan Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, yarışmayı düzenlemedeki amaçlarının Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda hedeflenen düzeye ulaşabilmek olduğunu söyledi.
Efe,  “Oku” emri ile başlayan kitaplı bir medeniyetin mensuplarıyız. Buna karşılık kitap okuma alışkanlığının toplumumuzda yeterli bir düzeye ulaşmadığı da bir gerçektir.
Biz dört yıldır sürdürdüğümüz bu proje ile okuma alışkanlığını mevcut durumdan daha üst düzeylere çekme amacındayız” dedi.
Projeye katılımın her yıl artarak devam ettiğini belirten Efe, “Bu sayı 2014 yılında 1068, 2015 yılında 1438, 2016 yılında 1775 iken, bu sene katılımcı sayısı 2033’e ulaştı” dedi.
Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe konuşmasını projeye destek veren Kaymakam Mustafa Masat’lıya, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’a, Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu başkanı İbrahim Akdemir’e, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Alaattin Üçok’a ve görev alan tüm okul müdür ve öğretmenlere ve tüm katılımcılara teşekkür ederek tamamladı.
Törende Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da bir konuşma yaptı. Daha sonra İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, yarışmayla ilgili yaptığı konuşmada, “ Çağımızda teknolojinin çok ilerlediğini ve insanları etkisi altına aldığını vurgulayarak dijital okuma yerine, eskiden olduğu gibi insanların kitap kokusunu hissederek, okuduklarını çevresiyle paylaşarak verimli bir okumanın öneminden ve gerekliliğinden bahset.
“Mustafakemalpaşa Okuyor Projesi’nin” ne kadar değerli ve önemli olduğunu vurgulayan Masatlı, bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.
Daha sonra yarışmayla ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirildi ve tören ödüllerin dağıtımı ile sona erdi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir