Kimin görevi?

Gazetemiz İlkadım’ın 14 Nisan 2012 tarihli sayısında “Köhne bina tehlike arz ediyor” başlıklı haberde, Mustafakemalpaşa Züferbey Mahallesi Hacı Emin Sokak ile Mescid Sokak kavşağındaki merhum İsmet Topuz varislerine ait iki katlı ahşap binanın tehlike arz ettiği, bu nedenle çevre sakinlerinin ihbar üzerine köhne binanın çevresine demir parmaklık konularak Hacı Emin Sokak trafiğe kapalı olduğu için ilgili mercilere duyurulmuştu.
Yaklaşık 1 aydan beri trafiğe kapalı olan Hacı Emin Sokak ile ilgili olarak çevre sakinleri şunları söylüyorlar “14 Nisan 2012 tarihli İlkadım Gazetesi’nde yayınlanan “Köhne bina tehlike arz ediyor” başlıklı haberi ilgili merciler okumadılar mı? Yoksa işlerine mi gelmiyor? İlçenin merkezi semti olan Züferbey Mahallesi hacı Emin Sokak’ın  aylarca trafiğe kapatan yetkili kimdir? Devletimiz, kaymakamlık ve adliye binasının yeniden yapılması nedeniyle kamu kuruluşlarını iki yıl süre ile barındırabilecek yer için  kıvranırken, sayın Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın gücü Musa Uzel’in inşa ettirdiği belediye binası ile kaymakam Selahaddin Aydemir’in inşa ettirdiği Beldeşan Sinemasını yıkabiliyor da, her an tehlike arz eden böyle köhne bir binayı yıkmaya gücü yetmiyor mu?
            Şimdi yerel basın aracılığıyla tekrar soruyoruz. İlgili mercilerin duyarsızlığı nedeniyle Hacı Emin Sokak daha ne kadar trafiğe kapalı kalacak? Bu köhne binayı yıkarak Hacı Emin Sokak’ı trafiğe açmak kimin görevi?” dediler.
            Ben de gazetemiz aracılığı ile söylenenleri yetkililere aynen iletiyorum. Bakalım bir kulak açık, bir kulak kapalı mı kalacak? Göreceğiz.


Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir