Keçeci’den basın açıklaması

MHP ilçe teşkilatı, meclis üyeleri ve parti üyeleriyle yapılan gönül birliği istişare toplantısında Mustafakemalpaşa’nın acilen çözüm bulunması gereken sorunları görüşüldü. Yapılan toplantıda meclis üyeleri ve parti üyelerinin ortak kararıyla bir basın açıklaması yapıldı. Basına ve kamuoyuna yapılan açıklamada şöyle denildi;
“Mustafakemalpaşa Şehitliği ve Lalaşahin Paşa Türbesinin içler acısı görünümü vatandaşlarımızın yüreğini dağlamaktadır. Şehitliğin bakımsız durumu halkımızın tepkisini çekerken belediyemizin bu tepkilere kayıtsız kalması da ayrıca hoşgörü sınırlarını zorlamaktadır. Ona keza Lalaşahin Paşa Türbesinin durumu ise iktidarın tarihine ve maneviyatına ne kadar sahip çıktığının bir göstergesidir. Mustafakemalpaşa halkının tepkisini çeken bu durum Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın basiretsizliğine bir örnek teşkil ediyor olsa da 7 aydır bu duruma seyirci kalan AKP’li yöneticiler de bu konuda aynı basiretsizliği devam ettirmektedir. Plansızca yapılan hastane ve hastaneye giden yolun yetersizliğiyle beraber bakımsızlığı insanları perişan ederken hiç kimsenin istemeyeceği kazalara yol açması kaçınılmaz bir hale gelmiştir. Mustafakemalpaşa’nın tabi ki görsel güzelliğe ihtiyacı var. Fakat peyzaj çalışmalarına harcanan bütçenin bir kısmıyla hastaneye giden yolun bakımı ve güzel bir şekilde asfaltlanması mümkün değil midir?
Karyağmaz köyünün   bir çevre katliamı gerçekleştirilerek ilçe sınırlarımız içine taşınıyor olması halkımızın büyük tepkisini çekmektedir. Karyağmaz köylülerine diye yapılmak istenen her biri bir dönüm arazi içine yapılacak olan 404 adet villanın gerçek sahipleri kimdir bu da ayrıca merak konusudur. Çünkü hali hazırda Karyağmaz köyünde ikamet eden hane sayısı 50-60’ı geçmemektedir.  Köyün taşınılması düşünülen bölge genç fıstık çamlarının bulunduğu ormanlık bir bölgedir. Orman Bakanlığı’nın bu duruma nasıl izin verdiği ise tam bir şaibedir. Ayrıca sayın belediye başkanımızın bu konuda basında yer alan açıklaması sadece alaycı tebessümlere yol açmaktadır. Karyağmaz köyünün gelmesiyle ilçe nüfusunun artacağını ve nihayet 100.000 sınırını geçip daha iyi hizmet alacağımızı iddia eden sayın başkan. Yüz bin sınırını geçmenin istihdamı artırarak ve Mustafakemalpaşa’ya gerçekten iyi hizmet etmekten geçtiğini bilmiyor mu?
Büyükşehir yasası ile köylerin tüzel kişiliklerine ait olan ve daha sonra bu yasayla belediyenin envanterine geçen arazilerin ve tarlaların satılmasına kesinlikle karşıyız. Köylünün atadan dededen kalma yerleri yine köylüye veya kuracakları kooperatiflere çok cüzi miktarda bir ücretle kiralanmasının bu yasanın yol açtığı mağduriyeti bir nebze olsun hafifleteceği düşüncesindeyiz.
Büyükşehir yasasıyla beraber su faturaları her geçen gün katlanarak artmaktadır. Hayatın temel ihtiyacı olan suyun vatandaşa bu kadar yüksek ücretle faturalandırılmasını kesinlikle uygun bulmuyoruz. Her seçimden önce yürütülen kampanyalarda denilmişti ki hükümet ve belediyeler aynı partiden olursa her hizmet daha kolay gelir ve vatandaş sorunlarına daha kısa zamanda çözüm bulur. Vatandaş hizmetin gelmesi için tercihini sizden yana kullandı fakat siz söylemlerinize ne kadar sadıksınız. Buyurun hükümet ve belediyeler el ele halkın temel ihtiyaçlarından biri olan suyun fiyatını düşürün. Dere yatakları DSİ’nin kontrolü altındadır. Fakat belediyemiz bir yıl içinde şehrimizin içinden geçen Mustafakemalpaşa çayında  ağaç katliamı yapmıştır. Peyderpey köprü etrafında ve şehir sınırları içindeki bütün ağaçları kesmiştir. Bu ağaçların kesimi yıllardır yapılacağı söylenen fakat hala ortalarda görünmeyen Mustafakemalpaşa çayı düzenleme ve restorasyon çalışmaları çerçevesinde mi yapılmıştır. Düzenleme çalışmaları bitince tabi biterse buraya hiç ağaç dikilmeyecek midir.?  Saksıda ağaç dikmek ve yetiştirmek daha uygun mudur? Mustafakemalpaşa yanlış yapılan ve çözülmesi gereken bir kaç sorunu dile getirmeye çalıştık. Umarım sorunlar ve yanlışlıklar Büyükşehir’e topu atarak bertaraf edilmeye çalışılmaz. Ve yine umarım ki  hizmete talip olan, oluşan sorunlara ve o sorunları çözmeye de talip olur anlayışı benimsenir. halkla beraber halka hizmet ederek hakka yürümekte budur.

Haber: Ömürlü Kaya

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir