Kaş; “Şeffaf ve dürüst bir yönetim ile geliyoruz”

Madeni Eşya Sanatkarları Esnaf Odası başkan adayı Ali Kaş gazetemize açıklamalarda bulundu.
Oda seçimleri öncesi üyelerle sık sık bir araya gelen başkan adayı Ali Kaş ve ekibi Mustafakemalpaşa’da ciddi bir rüzgar estirerek Madeni Eşya Sanatkarları Esnaf Odasının nedenli önemli olduğunu her gittiği yerde vurguluyor. 500’ün üzerinde üyesi bulunan oda Mustafakemalpaşa’da en çok üyeye sahip odalardan biri. Bu yarışta iddialı olduklarını ve dürüst bir yönetimle Madeni Eşya Sanatkarları Esnaf Odasının üyelerine daha iyi bir hizmet vereceklerini söyleyen başkan adayı Ali Kaş kendini şöyle tanıtıyor.
“1979 Mustafakemalpaşa doğumluyum. Mustafakemalpaşa’da 50 yıldır esnaflık yapan bir ailenin çocuğuyum.
Esnafların içerisinde büyüyen ve ticaretin her kademesinde çıraklıktan kalfalığa, ustalıktan iş yeri sahipliğine kadar her birini ayrı ayrı yaşamış bir kişiyim. İlk ve orta öğrenimimi Mustafakemalpaşa’da, lise öğrenimimi Ali Osman Sönmez Teknik Lisesi Elektrik bölümünde, yükseköğrenimimi ise Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Otomotiv bölümünde başarı ile tamamladım. Evli ve iki çocuk babasıyım.”
Ali Kaş bu yola niye çıktıklarını ise şöyle açıklıyor.
“Bağlı bulunduğum Madeni Eşya Sanatkarları Esnaf Odasının sıkıntılı bir süreçten geçtiğini arkadaşlarımla beraber uzun zamandır takip ediyoruz. Bizler odamıza sahip çıkmak için ve üyelerimize dürüst, şeffaf ve daha iyi bir hizmet verebilmek için yola çıktık.
Mustafakemalpaşa’daki esnaf odaları içerisindeki en güçlü odalardan birisiyiz. 500’ün üzerinde odamızda kayıtlı üye bulunmaktadır. Odamızın aidat olarak ta iyi bir geliri bulunmaktadır. Odamız şeffaf ve açık bir yönetime ihtiyaç duymaktadır. Her esnaf ağabeyimiz, arkadaşımız, kardeşimiz dişinden tırnağından arttırıp aidat öderken bu paralar çar çur edilmemelidir. Odamızın bir çok sıkıntısı mevcuttur.
Bu sıkıntıları seçim günü söz aldığımızda tüm üyelerimize tek tek açıklayacağız.Ben ve yönetim kurulu aday arkadaşlarımız kendimizde sorumluluk hissedip bu yola çıktık. Çıktığımız bu yolda odamız üyelerinden destek bekliyor ve odalarına sahip çıkmalarını istiyoruz. Rabbim nasip ederde de yönetim kurulu arkadaşlarım ile birlikte göreve gelirsek kafamızdaki projelerimizi şöyle açıklayabilirim.
-Odamıza makam aracı yerine bir hasta taşıma aracı kazandırabilmek,
-Her meslek grubuna özel meslek komisyonları kurmak ve her meslek grubunun sıkıntılarına çözüm bulabilmek,
-İş yerlerinin eleman sıkıntısını giderebilmek amacı ile Mesleki Eğitim, Halk Eğitim ve Meslek Liseleri ile koordineli bir şekilde meslek kursları açmak,
-KOSGEB ve TÜYAP ile ortaklaşa yurtdışı ve yurtiçi fuar organizasyonları düzenlemek ve her meslek grubuna özel fuarların gezilerini gerçekleştirmek,
-Özel hastaneler ile yapacağımız sözleşmeler akabinde üyelerimize özel indirimler sunabilmek,
-Üyelerimiz eğitim gören çocuklarına odamızın imkanları çerçevesinde burs verebilmek,
-Esnaf ağabeylerimize, arkadaşlarımıza ve kardeşlerimize maddi manevi destek olabilmek amacı ile bazı organizasyonlar düzenlemek,
-Bütün üyelerimiz her faaliyet ve gelişmeden anında haberdar olması için iletişim ağını geliştirmek,
-Her meslek dalına ait özel firmalar ile ekipman, sistem, montaj ve gelişmeler ile ilgili seminerler ve kurslar düzenlemek” diyerek sözlerini bitirdi.

Haber: Ömürlü Kaya

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir