Karaorman Köyünde Kızılay Haftası

Mustafakemalpaşa Karaorman köyünde bulunan Karaorman ilk ve ortaokulu Papatyalar Ana sınıfının başlattığı Kızılay projesi, köyde yaşayan vatandaşlarımıza köylerinde kan verme imkanı sundu.
Minikler, hazırladıkları etkinliklerle ve kan bağışı kampanyasıyla hem görsel bir şölen hem de sosyal bir sorumluluğu yerine getirerek, Kızılay Haftası’nı kutladılar.
Bu projede onlara Bursa ve Mustafakemalpaşa Kızılay yetkilileri ve ekibi desteklerini esirgemedi.
Taşımalı eğitim veren köy okulumuza öğrenci gönderen köylerin muhtarları da törene katılarak desteklerini gösterdiler. Gelen misafirlere okul içindeki Kızılay resimleri ve köşeleri ile anasınıfının yapmış olduğu Kızılay projeleri ve sınıflarının içindeki Kızılay çadırı gösterilerek bilgi verildi.
Tören, okul müdürü Abdullah SEDEN’in konuşmasıyla başladı. Mustafakemalpaşa Kızılay Başkanı Halil İbrahim ÖZŞEKERCİ Kızılay ile ilgili kısa bir konuşma yaptı. Anasınıfı öğretmeni Ümran SUBAŞI’nın ve Kızılay Kulübü öğretmeni Ramazan DEMİRBAŞ‘ın konuşmalarıyla tören devam etti.
Tören gün boyunca, okul bahçesinde miniklerin hazırladıkları görsel etkinliklerle ve halkın katıldığı kan bağışıyla sürdürüldü.
Okul idarecileri, öğretmenleri, Kızılay görevlileri ve öğrenciler katılımın verdiği büyük hazla, projenin hedefine varmasının keyfini eğlenerek çıkardılar.
Okul müdürü Abdullah SEDEN öğretmenleriyle birlikte, gelecek yıllarda da bu tür projeleri devam ettireceklerini ve Köyde Kan Bağışı Kampanyasını geleneksel hale getirmek için çalışacaklarını söyledi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir