Karadenizlilerden birlik ve beraberlik gecesi

Mustafakemalpaşa Karadeniz Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlemiş olduğu birlik ve beraberlik gecesi, geçtiğimiz Cumartesi günü akşamı Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti.
Geceye, Karadeniz Yöresi sanatçıları Cimili İbo, Meryem Akyüz, Hüseyin Çağan Aydın, Şenol Çakır, Saz Sanatçısı İsmail Güler, Mustafakemalpaşa Karadeniz Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin folklor Ekibi ile Çimenspor Kolbastı Ekibi katıldı.
Gecede sunuculuğu Karadeniz Bölgesi’nin ünlü sunucusu Necati Selvitop yaptı.          
Kapalı Spor Salonu’nu hınca hınç dolduran Mustafakemalpaşa’daki Karadenizlilerin yanında birçok Mustafakemalpaşalı vatandaşlar da vardı.   
Geceye Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Yalıntaş Belediye Başkanı Mahmut Ertuğrul, AKP İlçe Başkanı Şaban Korkmaz, İlçe Emniyet Müdürü Zafer Ersin ve eşi, Belediye Meclis Üyeleri ve Karadenizli ünlü işadamı Ali Ekşi katıldı.
Çevre il ve ilçelerden Karadenizliler Dernek Başkanlarının yanı sıra bazı iş adamları da geceye katıldı.
Dernek Başkanı Cemil Köstereli yaptığı konuşmada “Bizler, Karadeniz Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak gecemizin adına “birlik ve beraberlik gecesi” demeyi uygun gördük. Amacımız, bu tür geceleri geleneksel hale getirmektir.” dedi.
Gecenin sunucusu Necati Selvitop sunumu sırasında “Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Burada ayrı gayrı yok. Tüm Mustafakemalpaşalılarla bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
Birlik ve beraberlik gecesi, Kaçkar TV’den de 4 saat boyunca canlı yayınlanırken, katılımcılar Karadeniz yöresinin türkü ve oyunlarıyla doyasıya eğlenerek gecenin tadını çıkarttı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir