Karadeniz festivali başladı

Karadenizliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği yöresel ürünler festivali kapılarını açtı. Festivale vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İlçenin Karadenizliler kültür yardımlaşma ve dayanışma derneğinin son yıllarda geleneksel hale getirdiği yöresel ürünler festivali,
Adnan Menderes Kent meydanında açıldı. Sergilenen stantlarda Karadeniz yöresine has çok sayıda ürün, vatandaşların beğenisine sunuldu. Festivalle ilgili bir açıklama yapan dernek başkanı Tamer Aydemir, Festivalin ilçede geleneksel hale gelmesi için çaba sarf ettiklerini söyledi. Aydemir, “26 Aralık tarihine kadar sürecek olan festivalimizde bölgemize has çok çeşitli ürünler bulunuyor. Bu ürünleri uygun fiyatlarla ilçe halkımıza sunuyoruz” dedi.
PAZAR GÜNÜ HAMSİ ŞÖLENİ
Dernek başkanı Aydemir yaptığı açıklamada Pazar günü festival kapsamında hamsi şöleni de düzenleyeceklerini söyledi. Aydemir, “Pazar günü tüm yurtta geleneksel hale gelen hamsi şölenini ilçemizde de yapacağız. Tüm halkımızı bu şölene bekliyoruz. Burada asıl amaç tüm halkların bir arada olabildiğini ve kardeşlik duygularının ön plana çıktığını herkese göstermektir” dedi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir