Karacabey’de yangın paniği!

Karacabey Ticaret Borsası’na ait ve işletmeciliğini Osman Asa’nın yaptığı Asalar Borsa Restoran bacanın bir anda tutuşmasıyla göz göre göre küle dönüştü. İtfaiyenin yetersiz kaldığı söndürme çalışmalarında işletme sahibi Osman Asa feryatlar içinde tepkisini dile getirdi.
Yanan Restoran’dan geriye en ufak bir kullanılacak malzeme kalmadı.
Vahim iddialar
Bugün saat 15:30 sıralarında Bandırma Yolu üzerinde faaliyet gösteren Asalar Borsa Restoran feci bir şekilde yanarak kül oldu. Görgü tanıklarının iddialarına göre, itfaiyenin söndürme çalışmalarında yetersiz kalması faciayı kaçınılmaz kıldı.
İtfaiye ekiplerinin olaya ilk müdahalesinde suyu tazyikli vermemesinden kaynaklanarak büyüyen yangın, itfaiyenin yanmasına dahi sebebiyet verdi. Gelen takviye itfaiye aracının tankerinde de su bulunmaması yangını çıkılmaz bir boyuta taşıdı. Yanan itfaiye aracıda kullanılamaz bir hale gelirken, aracı olay yerinden vatandaşlar iterek uzaklaştırdı.
Üzücü olaya anbean tanıklık eden MHP İlçe Başkanı Hüseyin Erol, “Bu gece Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda partimizin Genişletilmiş Divan Toplantısı’nı gerçekleştirecektik. Ancak çıkan bu talihsiz yangın olayından dolayı toplantımızı ileri bir tarihe erteledik. Allah böyle bir olayı ilçemizde bir daha göstermesin. Yangında can kaybı yaşanmaması sevindirici bir durum ancak itfaiyenin müdahalesinde vahim olaylara tanık olduk. Bu konuyu ise daha sonra belediye meclisinde de gündeme getirerek masaya yatıracağız” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir