Karacabey’de dilenci operasyonu

Karacabey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ortaklaşa düzenledikleri operasyonlarla, cuma günleri ilçe genelinde cami çıkışları ve caddelerde halkın duygularını istismar eden dilencileri topladı.

Bursa Karacabey’de cuma günleri ilçe genelinde cami çıkışları ve caddelerde halkın duygularını istismar eden dilenciler, toplama işlemi sırasında güçlük çıkartsa da zabıta ve polis ekiplerine fazla direnemedi. Dilenciler hakkında gerekli işlem yapıldı. Dilencilik yapan bazı kadınların yanlarında çok küçük yaşta bebeklerin olması dikkatlerden kaçmadı.

İçerisinde ilçe dışından geldikleri tespit edilen dilencilerin de yer aldığı çoğunluğu bayanlardan oluşan kişiler, meydanlardan götürülerek haklarında gerekli işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı. Belediye Zabıta Müdürü Ayhan Aksoy, vatandaşlara çağrıda bulunarak, “Esnafımız ve vatandaşlarımız bize bu konuda birçok kez şikayette bulunmuştu. Bizler de belirli aralıklarla bu operasyonlarımızı düzenlemeye devam edeceğiz. İnsanlarımızı vicdani duygularla sömürenlere asla geçit vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir