Karacabey’de bir ilk gerçekleşti

Ortasarıbey köyünü tanıtan kitap köy halkına ve gelen misafirlere, tanıtılarak ücretsiz dağıtıldı.
14 Nisan 2018 Cuma günü Ortasarıbey Köyünü anlatan kitap köy ahaline ücretsiz dağıtıldı.
Kitabın sponsorluğunu ve basımını Ağaçkakan Mobilya Dekorasyon sahiplerinden Kamil Erol üstlendi. Mustafakemalpaşa Kültür Sanat Derneği Başkanı Kekil Şimşek, Arif Ödemiş, Rasim Balaban ve Kamil Erol tarafından hazırlanan kitap, Ortasarıbey Köyünün eski ve yakın tarihine ışık tutuyor. Kitabın içeriğinde gelenek görenek, sosyal hayat, hatıralar, köyde yaşamış ve hala yaşayan insanlar yer alıyor.
Ortasarıbey kitabı, köyde yapılan 1 yıllık araştırmalar sonucu yayına hazırlandı.
Renkli basım, bol fotoğraflı kitapta, köyün günümüzden renkli fotoğraflarıyla eski yıllardan siyah beyaz fotoğraflar bulunurken, kitap 120 sayfadan oluşuyor.
Kitabın tanıtımının ve ücretsiz dağıtımının yapıldığı aynı gün Köy Hayrı da yapıldı. Köy ahali ve dışarıdan gelen misafirler kitabın sayfalarını heyecanla çevirip, yakın akrabalarını, dedelerini, köyün tarihini merakla incelediler.
Kekil Şimşek, köy meydanında megafon sistemiyle halka yaptığı konuşmada bu kitabın Ortasarıbey için büyük değer taşıdığını söyledi. Gelecek kuşaklara büyük bir armağan olduğunu anlattı.
Ortasarıbey Kitabının dağıtımı etkinliğine Karacabey Belediye başkanı ve meclis üyelerinin yanı sıra, CHP, MHP, İyi Parti gibi siyasi partiler de katıldı.

Haber Ömürlü Kaya

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir