Kapalı Pazar yerinde hayvan fuarı düzenlenecek

İl Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Mustafakemalpaşa Belediyesi desteği ile kapalı Pazar yerinde bir hayvan fuarı düzenleyecek.
Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenecek olan hayvan fuarında çocuklar hayvanları yakından görüp sevebilecek. Mustafakemalpaşa’da düzenlenecek olan hayvan fuarı, Türkiye Küçükbaş Hayvancılığı Çoban Birliği’nin ortak çalışması ve Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin desteği ile Mustafakemalpaşa’nın kapalı pazar yerinde 26 ve27 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Organizasyonda çocuklar için oyun parkları, hayvan sevme parkurları kurulacak. Türkiye’nin dört bir yanından çeşitli hayvan ve tedarikçileri fuara katılacak. 26 ve27 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuara Kangal çoban köpekleri de dâhil olacak.
Bursa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yıldırım Oran yaptığı konuşmada; “Türkiye’deki bütün hayvan severleri organizasyonumuza bekliyoruz. Çocuklarımıza sürprizlerimiz var.
Şehirlerde yaşayan çocuklar burada kuzular ile yakın temas kurabilecek. Emeği geçen Ziraat Odası Başkanı Mehmet Aydemir, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’a teşekkür ediyorum” dedi.
Hayvan sevgisinin hayatımızda önemli bir yeri olduğunu dile getiren Sadi Kurtulan ise; “Hayatımızda önemli yer tutan hayvani gıdaları üreten çiftçilere bu fuarın yeni bir vizyon katacağına inanıyorum. Üreticileri ve hayvan severleri bu fuara davet ediyorum” dedi.

Haber merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir