Kanar’dan beklenen söz geldi

Mustafakemalpaşa Ak Parti ilçe başkanı Mehmet Kanar; “Siyanürle altın çıkarma işine şahsım olarak sonuna kadar karşıyım”

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar muhtarları davet ederek Öğretmenevi’nde bir araya geldi.
Yenilen yemeğin ardından ilk sözü alan Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Kahraman davetten dolayı Mehmet Kanar’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında muhtarların silah ruhsatında iyileştirmeler yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkür etti.
Kahraman ilçe başkanı Mehmet Kanar’dan memnuniyetini dile getirerek; “Başkan bize kapılarını değil, gönlünü açtı. Kömürcükadı köyünde siyanürle altın madeni aranmasına tepkiliyim. Birlik ve beraberlik oluşturulması gerekiyor. Ova köylerinden sulama sularına Eti Bor madeninden sızan borun ürünlerimize zarar verdiği aşikar.
Çıkarılacak olan altında da siyanür kullanılacak. Bunun içme sularımız ve sulama sularımıza karışacağı aşikardır. Yüz binlerce dönüm birinci sınıf tarım arazilerimiz yok olacaktır. Buna hep birlikte karşı durmalıyız” dedi.
Hüseyin Kahraman’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen AK Parti ilçe başkanı Mehmet Kanar yaptığı açıklamada; “Genç, dinamik, yeni bir yönetim olarak bugün ilçemizde ilk kez bir araya geliyoruz. Bu toplantının amacı sizlerle buluşmak, tanışmak ve kaynaşmaktır. İnşallah bu toplantılara düzenli olarak devam edeceğiz. Bayrağı devraldığımız günden itibaren ilçemizle ilgili konulara hakim olmak ve çözüm üretebilmek için çalışmalara başladık.
Bugün sizlerle ilkini gerçekleştirdiğimiz toplantıda buluştuk, inşallah bundan sonra da şahsım ve ilçe yöneticilerimiz elimizden gelen her şeyi sizlerin de destekleriyle başaracağız. Bütün muhtarlara partimizin kapıları açıktır. İçinizde dünya görüşü farklı olanlar elbette olacaktır. Hiç çekinmeden partimize gelerek isteklerinizi sunabilirsiniz. Ben, söz konusu hizmetse muhtarların dünya görüşüne bakmadan onların sorunlarını gidermekle yükümlüyüm. Yönetim kurulumunda aynı düşüncede olduğunu söyleyebilirim. Kömürcükadı köyünde devam eden siyanürle altın çıkartma işine şahsım olarak sonuna kadar karşıyım. Tüm siyasi partiler başta olmak üzere sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket edeceğiz. Bilimsel verilerle halkımızı bilgilendireceğiz. Mahalle başkanlarını yeniliyoruz. Bazı mahalle başkanlarımız muhtarların bilgisi olmadan keyfi hareket ederek bizlerden istekte bulunuyorlar. Kimsenin buna hakkı yok. Muhtarlarla ilişki kurup sorunların giderilmesinden yanayız. Toplantımıza iştirak ettiğiniz için teşekkür ederim” dedi.
İlçe Başkanı Kanar’ın konuşmasının ardından İlçe yönetimi ve sorumlu oldukları görevde bulunan kişiler muhtarlara tanıtıldı.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir