Kanar Hamidiye mahallesindeki soruna yerinde baktı

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Hamidiye mahallesinde kötü kokuya neden olan kanalizasyon deşarj hattında incelemelerde bulundu.
Kanar, yıllardır ilçenin kanayan yarası haline gelen ve uzun zamandır artan şikayetler nedeniyle Hamidiye mahallesindeki ana kanalizasyon deşarj noktasından çevreye yayılan kötü kokunun kaynağını yerinde gördü.
Mevcut durumdaki kanalizasyon alt yapısının gelişen ve büyüyen Mustafakemalpaşa’ya artık yetersiz kaldığı ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Teknik ekibimizle yaptığımız çalışmalar sonucunda sorunun kanalizasyon hatlarından kaynaklandığını görüyoruz. Kısa zamanda ilçemizin kanayan yarasına neşter vuracağız.” Dedi. Yarım asrı aşkın süredir kullanılan kanalizasyon hatlarını ve yaşanan sorunu BUSKİ Şube Müdürlüğüne ilettiklerini belirten Kanar, “Yakın zamanda fizibilitesi tamamlanan başlangıç bölgelerinde vuracağımız ilk kazmayla Mustafakemalpaşa’nın alt yapı sorunlarının çözümüne yönelik projelerimizi hayata sokacağız.” şeklinde konuştu.
Kanalizasyon sorunuyla değil, gerçekleştirilen başarılı çalışmalarla gündemde olmak istediklerini vurgulayan Belediye Başkanı Mehmet Kanar, biz gereken adımları attık. Bundan sonra BUSKİ’nin çizeceği yol haritasıyla birlikte sorunun yüksek olduğu bölgelerde zaman kaybetmeden çalışmalara başlanacağını söyledi.
Kanar, “Göreve gelmeden önce Vizyon projelerimizi anlattık, bunların en başında da içme suyu ve kanalizasyon hatlarının yenilenmesi gerektiğini kapı kapı gezdiğimiz her yerde dile getirdik.
Vatandaşlarımızın yaşadığı sorunun farkındayız.” Dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir