İYİ Partiye, Altın Adam Gökhan Aksu aday adayı

Yerel seçim hazırlıklarını tüm hızı ile devam ettiren İYİ Partinin Mustafakemalpaşa’dan ilk belediye başkan aday adayı Altın Adam Gökhan Aksu oldu.
İYİ Partinin aday adaylarını kabulü devam ederken ilk başvuru, televizyon izleyicilerinin “Altın Adam” Altın Uzmanı Ekonomist olarak tanıdığı Gökhan Aksu’dan geldi. Aksu, dosyasını, yönetim kurulu toplantısında, Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı İhsan Keçeci’ye teslim etti.
Televizyon kanallarının ekonomi ekranlarını takip edenlerin yakından tanıdığı Gökhan Aksu, Ulusal kanalların ekonomi programlarında sık sık izleyici karşısına çıkıyor.
Aksu’nun ikibinden fazla televizyon programı, gazetelerde yayınlanmış makale ve röportajı bulunuyor. Aileden siyasetçi olan Gökhan Aksu, geçmiş dönemlerde ANAP İlçe Başkanlığı yapan Yılmaz Aksu’nun oğlu ve 1972 yılında Bağımsız belediye Başkanlığı adayı olan İğneci Fahri lakaplı, Fahri Aksu’nun torunu oluyor.
Gökhan Aksu’yu tanıyalım;
Gökhan Aksu, 1977 İstanbul doğumludur. İş hayatına üniversite son sınıfta okurken 1999 yılında özel bir bankada çalışarak başlamıştır. 2003 yılında altın sektörünün en önemli oyuncularından olan Goldaş Kuyumculuk A.Ş. firmasında çalışmaya başlamış,Hazine Yöneticiliği ve Finansman Müdürlüğü yapmıştır.
Aynı dönemde İstanbul Altın Borsası’nda Denetim Kurulu Başkanlığı ve Disiplin Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2009 yılında İstanbul Altın Rafinerisi’nde Genel Müdür Yardımcılığı, İstanbul Gümüş Rafinerisi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gramaltın A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuş, aynı dönemde İstanbul Altın Borsası Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilmiştir. Bu dönemlerde yazılı ve görsel medyada ekonomi ve kıymetli metaller ile ilgili birçok yayını bulunmaktadır. Finans ve Kuyumculuk sektöründe danışmanlık hizmeti vererek firmalar ile tecrübelerini paylaşan Aksu ayrıca yaklaşık 8 yıldır da Mustafakemalpaşa’da büyük çaplı tarım ve hayvancılık sektöründe kendine ait çiftliğinde çalışmalarına devam etmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir