İYİ Parti yeni ilçe başkanlarını tanıttı

İYİ Parti Bursa’da çeşitli sebeplerden ve sağlık sorunlarından dolayı görevini bırakıp, parti içinde bir nefer olarak devam etmek isteyen 7 ilçe başkanının yerine gelen yeni ilçe başkanları kamuoyuna tanıtıldı.
2 Kasım 2018 Cuma günü Bursa’da yapılan toplantıya İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti Genel Merkez Kurucu üyeleri, Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır ve yönetim kurulu üyeleri ve Bursa’daki tüm ilçe başkanları katıldı. 7 ilçede değişen başkanların tanıtımından sonra bir konuşma yapan İYİ Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır konuşmasında şu sözlere yer verdi.
“Bildiğiniz üzere ülkemizde yeni bir umut olarak kurulan ve 1. yaşını dolduran İYİ Partimiz, henüz kuruluş aşamasında olduğu dönemde girdiği erken seçimden %10 ile Türkiye ve
%12,6 ile Bursa seçmeninin oyunu alarak ekonomik, sosyal ve siyasal krizlerle boğuşan mazlum milletimizin umudu olduğunu tescil etmiş bulunmaktadır.Henüz yeni kurulmuş 6.ayında iken girdiği ilk seçimden ciddi bir başarı ile çıkarak partimiz 43 milletvekili ile TBMM’ inde grup kurarak temsil edilmekte olup, bu kadar kısa süre içinde bile TBMM’de gösterdiği örnek çalışma ve yapıcı ve yol gösterici muhalefet anlayışı ile mevcut yıpranmış ve yorulmuş iktidara karşı alternatif olan, Türkiye’yi bu kötü gidişten kurtaracak umut vadeden tek parti olduğunu ortaya koymuş bulunmaktadır.
Milletin umudu olarak bir güneş gibi doğan partimiz; Genel seçimlerde adaylık nedeniyle ayrılan ve yaklaşan mahalli seçimlerde adaylık düşünen teşkilat üyelerimizin yerini doldurmanın yanı sıra, toplumun her kesimini kapsayıp kucaklayarak milliyetçi, muhafazakar, demokrat, çağdaş ve Atatürkçü çizgide iktidara yürüyen, milletin partisi olma yolunda ilerleme azim ve kararlılığındadır. Bu nedenle de yaklaşan yerel seçimler öncesi teşkilat kadrolarını güçlendirmek için genel idare kurulundan başlayarak il, ilçe, mahalle örgütlerimizde GÜÇLENDİRME VE YENİDEN YAPILANMA sürecini başlatmış bulunmaktadır.
İYİ Parti Başkanlık Divanının aldığı tavsiye kararı üzerine bu sürecin önünü açmak üzere tüm Türkiye’de olduğu gibi Bursa’mızda da il ve 17 ilçemizde tavsiye kararı doğrultusunda gönüllü istifa süreci kısa süre içinde sonuçlandırarak, yerine hızlı bir şekilde yeni il yönetimi ve ilçe başkanlıkları yapılanmalarının tamamlamış bulunmaktadır.
Bundan sonra da sırayla bu yapılanma ilçe yönetim kurulları, mahalle, sokak ve sandık temsilciliklerine kadar götürülerek süreç 15 gün içinde tamamlama noktasına gelmiş olacaktır.
Bu teşkilatlarımızı güçlendirme çalışmaları çerçevesinde birazdan size takdim edilecek 17 ilçe başkalığımızda yeniden atama gerçekleşmiş bulunmaktadır. 10 ilçe başkanımız tekrar göreve devam ederken, Yıldırım, İnegöl, Kestel, Gürsu, Orhaneli, Karacabey ve Yenişehir ilçelerimizde görev yapan başkanlarımızın bazıları sağlık ve bazıları yerel seçimlerde adaylık düşünmeleri nedeniyle gururla taşıdıkları hizmet bayraklarını yeni ilçe başkanlarımıza devretmişlerdir.
Görevlerini devreden değerli ilçe başkanlarımıza huzurlarınızda sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, görevi devralan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.
Amacımız yaklaşan yerel seçimlerde güçlü dinamik kadrolarla milletimizin ayağına giderek problemlerini ve çözümlerini konuşmak, kendilerine İYİ BELEDİYECİLİĞİ ANLATMAK ve seçimlerin yükselen partisi olarak milletimizi İYİ BELEDİYECİLİK HİZMETİNE KAVUŞTURMAK.
Bu vesile ile “yeni ilçe başkanlarımızın basın ve kamuoyuna tanıtımı” amacı ile düzenlemiş olduğumuz basın davetimize icabet ederek bizleri onurlandırdığınız için siz değerli basın mensuplarımıza yürekten teşekkür eder, hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.” Dedi.
İYİ Partinin Bursa ilçelerinde ilçe başkanlarının isimleri ise şöyle.
Osmangazi Mehmet Hasanoğlu, Yıldırım Kerem Aslan, Nilüfer Osman Uçar, İnegöl Erol Soral, Yenişehir Ali Şıracı, İznik Hilmi Dükkancı, Gürsu Hatice Deniz, Kestel Güngör Doğan, Orhangazi İsmail Kaya, Mustafakemalpaşa İhsan Keçeci, Karacabey Erkan Önen, Keles Ahmet Türkmen, Harmancık Mehmet Aslan, Orhaneli Esat Yıldırım, Mudanya Fehim Çaptık, Gemlik Birol Mumcu, Büyükorhan Ergün Oktay.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir