İYİ Parti ilçe teşkilatı tanıtım toplantısında

Katılımcılar salona sığmadı

Mustafakemalpaşa İyi Parti ilçe teşkilatı tanıtımı Mustafakemalpaşa Düğün Salonunda yapıldı.Tanıtıma İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Toktaş,Abdullah Alagöz,Orhan Şen,İyi Parti Bursa İl Başkanı Yüksel Yılmaz,
İyi Parti Karacabey İlçe Başkanı Ayhan Tayfur,İyi Parti Mudanya İlçe Başkanı Fehim Çaptık,İyi Parti İnegöl İlçe Başkanı Müfit Besler,İyi Parti Orhaneli İlçe Başkanı İsmail Asa,İyi Parti Yenişehir İlçe Başkanı Nihat Doğan,İyi Parti Gürsu İlçe Başkanı Selahattin Aydın,İyi Parti İznik İlçe Başkanı Hilmi Dükkancı,İyi Parti Susurluk İlçe Başkanı Ömer Öztürk,Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Tandoğan Kuru,Saadet Partisi İlçe Başkanı Sönmez Duman,Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Has,Demokrat Parti İlçe Başkanı Ahmet Kaymaz ve çok sayıda davetli katıldılar.
İlçe halkımızın büyük ilgi gösterdiği Mustafakemalpaşa Düğün Salonuna sığmadı. Tanıtıma giremeyen dışarıda kalanlar oldu . Tanıtım Tüm şehitlerimiz adına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından gelen misafirler tanıtıldı. Daha sonra İYİ Parti Mustafakemalpaşa İlçe başkanı İhsan Keçici yaptığı konuşmada, “Bugün burada hep beraber Mustafakemalpaşa’da yeni bir siyaset sayfasının açılmasına, yeni bir yürüyüşün başlamasına şahitlik ediyoruz. İyi niyetler ve iyi duygularla Mustafakemalpaşa’ya ve milletimize hizmet etmek için bir araya gelmiş olan bu kadroya kurucular kuruluna, elini taşın altına koyanlara ve bir yük varsa hep beraber kaldıralım diyen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum.
Mücadelemiz inşallah yüksek hedefler uğruna devam edecek ve milletimizin duası ile ayakta duracaktır. İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy, ‘Sahipsiz olan bir vatanın batması haktır. Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır’ sözündeki sahiplik kavramını üstlenenler, cesur yürekler, bu inanmış yürekler bütün dışlamalara, bütün ötelemelere ve yok saymalara en güzel cevabı en yakın zamanda verecektir. Ve kimse unutmamalıdır ki; korkudan daha güçlü bir duygu vardır oda umut tur. umut !
Bizler iyi partililer sözde değil özde olarak bütün varlığımızla bütün benliğimizle devletimize sahip çıkıyoruz, cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz.
Devletimizi, milletimizi, vatanımızı bayrağımızı ve bütün değerlerimizi çok seviyoruz.
Milletimiz bütün sorunları, bunalımları, daralmaları hep milli irade yoluyla aşmıştır. Her zaman demokratik siyaseti tercih etmiş, her zorluğun üstesinden gelmiştir. Bütün dünyanın kabul ettiği, büyük devlet adamı Gazi Mustafa kemal Atatürk ve arkadaşları, bu toprakların ikinci defa vatan kılınmasında, milli iradeyi esas almışlardır. kurtuluş savaşını bile Türkiye büyük millet meclisinde ortak kararlar alarak yönetmişlerdir.
Bu yüzden diyoruz ki;
– Ortak akıl her zaman tek akıldan yani tek kişinin alacağı karardan daha üstündür.
Genel başkanımız sayın Meral Akşener’in dediği gibi; “Şimdi yeni ve iyi şeyler söyleme zamanıdır.”
– Evet Mustafakemalpaşa’nın, ilçemizin büyük sorunları var. Ama halkımızın büyük sorunlarını aşacak gücü de var, kararlılığı var. Her türlü hegemonyayı kaldırma gücü var.
Milletimiz Türkiye’nin önünü açmaya karar vermiştir. ve milletimiz kararmakta olan ufkunu iyilik güneşi ile aydınlatmaya kararlıdır. Bizler iyi partililer siyasette bir alan aramıyoruz, bunu talepte etmiyoruz. Bizleri belli bir kalıba sokmak, görmek isteyenler sizlere sesleniyorum; “Sizlerin canı öyle istiyor diye biz o kalıba girmeyeceğiz ve sizler öyle istiyorsunuz diye o kalıpta olmayacağız. Çünkü bizler insanımızın vicdanına sesleneceğiz. Bizler insanımızın yüreğinin sesi olacağız. Çünkü bizim çağrımız bütün Türkiye’yedir. İnanıyoruz ki partimiz güçlü ve mutlu bir Türkiye’nin yolunu açacaktır. İyi partinin Mustafakemalpaşa’da ve tüm Türkiye’de güçlenerek yürüyüşü bir iktidar yürüyüşüdür. İyi Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı İhsan Keçicinin ardından yapılan toplantıda söz alan İYİ Parti İl Başkanı
Yüksel Yılmaz;
“Türk milletinin sorunlarının yegâne ve öncelikli çözüm noktası, siyaset kurumlarıdır. Toplumsal meselelerimizin çözümü için bir zemin olarak görülen siyaset arenasında yaşanan tıkanıklık ve buna bağlı olarak ortaya çıkan arayış herkesin malumudur. Yaşanan bu süreçte iktidar kadar muhalefet Partileri de çözümsüzlüğün birer parçası olmuştur. Halkımızın umutları tükenmiş, benzi solmuş ve gençlerimiz yarınlarından kaygı duyar hale gelmiştir. İşte bu bağlamda; Ülkemizde yaşanan bu siyasi tıkanmışlığa çözüm bulmak, gerçek anlamda toplumsal muhalefet ihtiyacına cevap olmak, bozulmuş olan toplumsal düzeni onarmak, kutuplaştırılan, ayrıştırılan Türk halkının kardeşlik hukukunu inşa etmek ve yıkılmış olan devlete güveni yeniden sağlamak adına, toplumda yükselen seslere kulak veren, yapılan çağrılara icabet eden Meral Akşener ve etrafında toplanan Türkiye sevdalıları yeni bir siyasi hareketin işaret fişeğini çakmıştır. Bu fişek Amblemi Güneş olan Türkiye’yi karanlıktan aydınlığa çıkaracak, umutsuzların umudu olacak İYİ Parti’nin güneşidir.” dedi. Daha sonra tanıtım sona erdi.
İYİ Parti Mustafakemalpaşa Kurucu Yönetim Listesi:

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir