İttifakta ilçeler merakla bekleniyor

Millet İttifakında Bursa Büyükşehir Belediyesinin CHP ye bırakılmasının ardından, gözler ilçe belediye başkanlıklarına çevrildi.
CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Lideri Akşener’in Bursa için anlaşmaları ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin CHP Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey’e bırakılıp desteklenmesi, ilçe belediyelerinde de güçlü işbirliği kararının verilmesi partililerde heyecan yarattı.
İYİ Parti Bursa Büyükşehir Adayı Profesör Doktor Emin Balkan’ın adı Osmangazi Belediyesi için konuşulmaya başlanırken, Yıldırım İlçesinin de İYİ Partiye bırakılacağı gelen bilgiler arasında. Nilüfer ilçesinin yıllardan beri CHP yönetiminde olması sebebiyle bu ilçenin yine CHP’ye bırakılacağı da kesin gibi.
Diğer ilçelerdeki durumun partilerin aldığı oy oranına göre belirlenileceği konuşuluyor. Cumhur ittifakında ise AKP Büyükşehir Adayı Alinur Aktaş’a; MHP’nin destek vereceği hemen hemen kesinlik kazanmış durumda. 17 İlçeden 2 si hariç tamamı AK Partili olan ilçelerde, MHP li adayların şansının ne olacağı konuşulurken, MHP nin, Büyükşehire destek verilmesi şartına istinaden, MHP nin güçlü olduğu İznik, Orhaneli, Yenişehir gibi ilçelerde bir beklenti içine girdiği görülüyor. İki ittifak tarafında da hafta sonuna kadar ilçelerdeki durumun hemen hemen kesinleşeceği görüşü hakim.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir