İngiltere’de Mustafakemalpaşa rüzgarı

20 Mart Cumartesi günü İngiltere’ye giden Mustafakemalpaşa Rumeli Halk Oyunları Kültür Derneği’nin Başkanı Necip Şen, Folklor Hocası Fuat Göçmen ile Nadide Uydur, Gamze Kaş, İncinur Altı, Emel Budak, Tuğba Ceylan, Serhan Kurturan, Ercan Kayhan, Emrah Çetin, Sabri Çalışkan ve Cengiz Çalışkan’dan oluşan ekip, ilçeye döndü.
Mustafakemalpaşa Rumeli Halk Oyunları Kültür Derneği, İngiltere’nin Manchester kentinde düzenlenen Türk gecesi’ne katıldılar.
Mustafakemalpaşa’nın Çördük köyünden olan ve İngiltere’nin Manchester şehrindeki İnci Turizm sahibi Ceyhan İnci tarafından karşılanan ekip, 21 Mart Pazar günü Manchester şehir turu ile gününü tamamladı.
22 Mart Pazartesi günü Manchester’daki Al-Waalıs Restaurant Banquetıng Hall salonunda yapılan ve THY Manchester direktörü Cengiz Türksoy, Londra Konsolosluğu Eğitim Müşaviri Nilüfer Topaloğlu ve Londra Muavin Konsolosu Sunay Dizdar ile yaklaşık olarak altı yüz Türk vatandaşının katıldığı, 2. Manchester Türk gecesinde, Sanatçı Küçük İbo ve Mustafakemalpaşa Rumeli Halk Oyunları Kültür Derneği Folklor Ekibi konuklara unutulmaz bir gece yaşattı.
Türk gecesini hazırlayan komite tarafından Rumeli Halk Oyunları Kültür Derneği ve Sadi Kurtulan adına hazırlanan plâketleri alan Necip Şen, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan adına Londra Muavin Konsolosu Sunay Dizdar’a Türk Bayrağı ve plâket ile Derneği adına hazırlanan plâketi İnci Turizm sahibi Ceyhan İnci’ye takdim etti.
İngiltere’de Mustafakemalpaşa’yı temsil eden ve gösterileri sırasında ayakta alkışlanan Mustafakemalpaşa Rumeli Halk Oyunları Kültür Derneği ekibi 23 Mart Salı günü Manchester ve Londra gezilerinden sonra, Swis Air Uçağı ile London City hava alanından Zürih aktarmalı olarak İstanbul Atatürk hava alanına ulaşarak, Mustafakemalpaşa’ya otobüs ile geri döndü.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir