İlçe güvenlik toplantısı yapıldı

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı ile Emniyet Müdürlüğü’nün hazırladığı güvenlikle ilgili 2.toplantı büyük ilgi gördü.
        Atatürk Mahallesi’ndeki Polis Merkezi salonunda düzenlenen güvenlik toplantısına; İlçe Kaymakamı Kazım Karabulut, İlçe Emniyet Müdürü Zafer Ersin, Emniyet Müdür Yardımcısı İzzet Türk, Başkomiser Zeki Arslan, Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Öz, Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Erol Bağcıvan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulgani Artan, Yerel Gündem 21 Genel Sekreteri Nuray Laçiner, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Öztenekeci, Ticaret Borsası Başkanı Hasan Yılmazoğlu, Belediye Zabıta Müdürü Şadan Çukran, Belediye Planlama Müdürü Ceylan Usul, Yunus Emre Mahallesi Muhtarı Recep Demir, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ş.Vahit Girgin, Kahveciler Odası Başkanı Şakir Sezen, İlçe Müftüsü Ahmet Alınmaz, Engelliler Derneği Başkanı Gökmen Sezgin, öğretmenler Kıvanç Şakrak, Çiğdem Aydın ve İlçe Yeşilay Temsilcisi Sedat Süngü katıldı.
         Toplantıda açılış konuşmasını yapan İlçe Emniyet Müdürü Zafer Ersin, 2009-2010 yılları ile ilgili güvenlik açısından meydana gelen hırsızlık, yankesicilik, kapkaççılık, mal varlığına zarar verme, çeşitli suçlardan sabıkalı kişilerle etkin mücadele ve tedbir alınması, kişilere karşı işlenen suçlar, narkotik suçlar, aranan ve yakalanan kişiler, devlete ve millete karşı işlenen suçlar, Kabahatler Kanunu’na aykırı işlenen suçlar, çocuk suçlarının artması, Umut Yıldızları Projesi ve bunlara Çanakkale gezisi ile seralarda uygulama yaptırılması, Toplum Destekli Polis faaliyetlerinin arttırılması ve intihar edenlerle ilgili konuları gündeme getirdi.
         İlçe Kaymakamı Kazım Karabulut da yaptığı konuşmada: “Son toplantılar çok yararlı oldu. Bugün burada olmamızın nedeni; testi kırılmadan önlem almaktır. Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de sivil toplum destekli polis çalışmaları yapılıyor. Alınan tüm önlemlere rağmen, suçlarda artış var. Bir önceki toplantıları da gözden geçirip buna göre önlem almalıyız.
Yeni Dere Mahallesi ekonomik yönden en zayıf bölgedir. Bu nedenle onlara maddi ve akdi yardımlar yapıyoruz. Onlara yoksul oldukları için ayrıcalık yapıyoruz. Uzun vadeli tedbirler için o bölgeye daha fazla yardım etmeliyiz. Bu insanlarımızın eğitimi ve geçimleri de önemlidir. En kısa zamanda bu insanlarımızın gelişimi için, Yeni Dere Mahallesindeki veterinerlik bitişiğindeki lojmanları onartarak etüt ve eğitim merkezi haline getireceğiz” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir