İbrahim Önal öğrencilerinden “Mevlana Haftası” programı

Mustafakemalpaşa İbrahim Önal Fen Lisesi öğrencileri, Mevlana haftasına özel bir program hazırladı. Geceye katılanlar bu özel programı ayakta alkışladı.
“Mevlana Haftası” etkinlikleri kapsamında Mustafakemalpaşa İbrahim Önal Fen Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu Mevlana’yı Anma programı, Mustafakemalpaşa Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. 2 ile 9 Aralık tarihlerini kapsayan Mevlana Haftası’nda bu büyük mutasavvıfı anmak, onun sözlerini hatırlatmak için Lise öğretmenlerinden Süleyman Kır ve Göksal Karadaş´ın rehberliğinde öğrencilerin hazırlamış olduğu Mevlana’yı Anma Programı büyük ilgi gördü. Programa Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’de katıldı.
Özel etkinlik saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe bir açılış konuşması yaptı. Lisenin Müdür Yardımcısı Mehmet Molla’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler, hazırlamış olduğu gösterileri sundu. Son olarak yapılan sema gösterisi ise izleyicilerden büyük alkış aldı.
Mevlana Haftası etkinlikleri kapsamında Mustafakemalpaşa’daki ortaöğretim kurumları arasında düzenlenen komposizyon yarışmasında, Lalaşahinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Aylin Eren birinci oldu. İbrahim Önal Fen Lisesi öğrencisi Tuğçe Nur Özkara ikinci olurken, Lalaşahinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Merve Tekol üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini Okul Müdürü İsmail Balım’ın elinden aldı.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir