Hüseyin Has’tan AKP’ye veryansın!

Mustafakemalpaşa Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Has, AKP hükümetinin Türkiye’de siyasi, iktisadi ve toplumsal çöküntüye neden olduğunu dile getirdi.
AKP’nin “Oldu-bitti”ye getirerek devleti acizliğe sürüklediğini ifade eden Has, “Çözüm süreci, millete dayatılan vergi anlayışları, “ben yaptım oldu” havasındaki ekonomik atraksiyonlar, kime yaradığı belli olan yargı paketleri, nefes alamaz hale getirilen köylü, esnaf, memur sırtındaki iktidar sopasıyla perişan edildi.
Milletin verdiği oyu milletin burnundan getirerek, kendinin inkarcısı, sözlerinin yalancısı, dün yaptığı iyi şeyleri bugün kendi ayağıyla deviren, milletten aldığı gücü milletine çeviren konumuna düşmüştür” diye eleştirdi.
Türkiye’nin çok zor ve tehlikeli bir süreç yaşadığına dikkat çeken BBP İlçe Başkanı Hüseyin Has, “Yeter! söz milletin” diyerek, milli bir siyaset yürütme iradesi ortaya koyan ve karşılığında %50 oy alanların, gücün asli sahibi olan milletin umut ve beklentilerini karşılayamadığını söyledi.
AKP’nin kendisine el verenlerin eline, dua edenlerin diline, bel bağlayanların beline vurduğunu dile getiren Has, “Dün yerli-yabancı hainlerin beslediği PKK sorununu, VUR-KURTUL (ma) denilerek nasıl bu işi çözemediyse, bugün de ihanet örgütünü muhatap alarak, güya hak ve özgürlükler üzerinden VER-KURTUL(ma) anlayışı dayatılıyor” dedi.
BBP İlçe başkanı Hüseyin Has, barış sürecinin aslında sindirme ve çözülme süreci olduğunu belirterek, bu şekilde Apo dahil, Karayılan, Sabri Ok, Cemil Bayık gibi örgütün lider kadrolarının serbest kalacağını iddia etti.
Diğer taraftan Murat Karayılan, Duran Kalkan ve Cemil Bayık gibi örgüt liderlerinin adli sicil kaydının temiz olduğunu söyleyen Has, “Kesinleşmiş mahkeme kararından bahsediyoruz, arama, yakalama gibi talimat ve kararlar sabıka teşkil etmez” dedi.
Başkan Has, AKP hükümetinin 2007’lerde başlattığı demokratikleşme, temizlenme, arınma siyasetinde bugün tersine politika üreterek, al gülüm ver gülüm oynamaya başladığını bunu da güya sert çıkarak “dağdakilerle yanak yanağa öpüşenleri muhatap alacak değiliz” demesinin üzerinden çok geçmeden dağdakilerin sahipleriyle Kandil ve İmralı ile masaya oturduğunu vurguladı.
Has, “Biz ve millet referanduma giderken bu ülkenin elini ayağını bağlayan 82 anayasasının artık, Türkiye’ye dar geldiğini, tamamen yerli anlayışla hazırlanmış bir anayasa için ’YETMEZ AMA EVET demiştik” dedi.
Başbakan Erdoğan’ın yerel yönetim yasalarıyla doğu bölgelerine siyasi ve ekonomik özerkliğin yolunu açtıklarını gittiği Doğu illerinde elektrik borcunu ödemeyen bölge insanına adeta yalvardığını söyleyen Hüseyin HAS iktidarın artık milletin güvenini kaybetmeye başladığını, toplumun narkoz yemiş gibi şimdilik sustuğunu ama uyandığında ya ülkenin ya hükümetin sonu olacağını sözlerine ekledi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir