“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında program düzenlendi

Mustafakemalpaşa Milli Eğimi Müdürlüğü’nün önderliğinde ve İHH ile İpek Yolu Uluslararası Öğrenci Derneği anlamlı bir etkinliğe imza attı.
İnsani Yardım Vakfı (İHH)’nın, kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma ve değerler eğitim faaliyetlerinde farkındalık yaratmak amacıyla, Türkiye genelinde resmi ve özel tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında;
İlçenin genç İHH ve İpek Yolu Uluslararası öğrenci derneği ortaklaşa bir etkinlik düzenledi.
Program, Ticaret Sanayi Odası konferans salonunda ilçemizdeki liselerden gönüllü seçilen öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi İHH’nın “Yetim Kardeş” sunumuyla başlayan program, İpek Yolu Uluslararası Öğrenci derneğinin uhdesindeki üniversite öğrencilerinin hazırlamış olduğu sunum ile devam etti. Afganistan, Arnavutluk ve Togo’dan Türkiye’ye öğrenim görmek için gelen öğrencilerin, Türkiye’ye dair izlenimlerinin ve geliş hikâyelerinin anlatıldığı program, öğrenciler ve katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. Programın sonunda Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, kısa bir teşekkür konuşması yaparak misafir öğrencilere, güzel Türkçemizin yaşayan hikayecisi Mustafa Kutlu’nun kitaplarını hediye etti.

Haber merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir